Eleganckie dodatki do ubioru męskiego
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Eleganckie dodatki do ubioru męskiego

Akcesoria mogą być doskonałym sposobem na dodanie odrobiny blasku do Twojej garderoby. Akcesoria dla mężczyzn są często pomijane, ale istnieje szeroki zakres dostępnych przedmiotów, które pomogą Ci zmienić swój wygląd z nudnego na fantastyczny. W tym artykule omówimy wszystko, od naszyjników i zegarków po biżuterię i spinki do klap, więc bez względu na to, czy szukasz czegoś niedopowiedzianego, czy przesadzonego, mamy Cię pod ręką!

Krawat

Krawat to długi kawałek materiału, który wiąże się wokół szyi, zwykle pod kołnierzem koszuli i zabezpiecza węzłem. Jest często noszony do garniturów biznesowych, formalnych marynarek i wysokiej klasy ubrań casualowych.

Poszetka

Poszetka to mały kwadrat z materiału, który umieszcza się w kieszeni na piersi płaszcza lub marynarki. Może być również noszony z koszulą i krawatem. Możesz złożyć ten kwadrat kieszonkowy na różne sposoby, aby nadać mu bardziej interesujący wygląd.

Zegarek

Zegarek to niezbędny element garderoby dżentelmena, który powinien pasować do stroju. Kryteria dobrego zegarka są następujące:

Powinien być w dobrym stanie technicznym. Jeśli masz zamiar wydać pieniądze na coś, to powinno dostać pracę! Jeśli zegarek nie trzyma czasu lub przestaje działać po zaledwie kilku miesiącach, to nie warto go w ogóle kupować.

Powinien być trwały i wodoodporny. Znajdziesz się na sobie zegarek przez cały dzień, więc musi stanąć przed zużyciem – a jeśli planujesz zrobić żadnych działań na zewnątrz (jak turystyka), a następnie ten atrybut staje się jeszcze bardziej istotne!

Powinien być łatwy do odczytania. Ten ostatni punkt może wydawać się oczywisty, ale nadal istnieją pewne zegarki tam, że mają małe numery lub trudne do odczytania ręce, które sprawiają, że trudno powiedzieć czas z!

Pasek

Możesz sprawić, że Twój strój będzie wyglądał bardziej elegancko, dodając pasek do spodni. Dobry pasek uzupełni kolor Twoich butów, niezależnie od tego, czy są one dressy czy casual; może być wykonany ze skóry, zamszu lub tkaniny. Możesz nawet dostać cienki pasek, jeśli chcesz iść na coś bardzo subtelnego, lub szeroki, jeśli chcesz coś bardziej odważnego i zauważalnego.

Spinki do mankietów

Spinki do mankietów to świetny sposób na dodanie odrobiny osobowości do stroju, zwłaszcza jeśli wybierasz „formalny” wygląd. Mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, w tym z drewna, metalu, plastiku, a nawet kości słoniowej.

Spinki do mankietów są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach – niektóre zawierają miniaturowe dzieła sztuki przedstawiające zwierzęta lub inne postacie; niektóre są prostymi srebrnymi sztabkami noszącymi jedynie inicjały ich użytkownika; jeszcze inne są rzeźbione w skomplikowane wzory ręcznie przez wykwalifikowanych rzemieślników z wieloletnim doświadczeniem (a wszystko to może kosztować nawet 10 tysięcy dolarów za parę).

Szelki

Szelki są ważną częścią szafy mężczyzny. Nie tylko mogą być użyte, aby dodać trochę polotu do twojego stroju, ale także pomagają utrzymać spodnie w górze. Jeśli nosisz krawat lub muszkę, szelki są doskonałym sposobem, aby utrzymać wszystko na miejscu.

Szelki takie jak te pod adresem sklepu https://giacomo.pl/szelki.html można nosić zarówno do garniturów, jak i do ubrań codziennych. Sprawiają, że garnitur wygląda bardziej elegancko i profesjonalnie, a jednocześnie dodają odrobinę zabawy, gdy są sparowane z dżinsami lub khaki.

Męskie akcesoria mogą dodać nieco polotu do Twojej garderoby

Jeśli jesteś facetem, który lubi się ubierać, akcesoria są świetnym sposobem na dodanie osobowości i polotu do swojej garderoby bez poświęcania komfortu. Jeśli chcesz być modny, ale nie wiesz, jak włączyć akcesoria do swojej garderoby, zacznij od dodania jednego nowego akcesorium w każdym sezonie. Może to być tak prosty dodatek jak zegarek lub spinka do krawata, lub coś bardziej wyszukanego jak spinki do mankietów. Jeśli zauważysz, że dodałeś zbyt wiele elementów biżuterii na raz, zacznij usuwać niektóre z nich, aż do momentu, gdy poczujesz, że jest to właściwy element Twojego stylu!

Jak w przypadku każdej decyzji modowej, dodatki powinny być wykonane w dobrym guście; oznacza to, że wszystkie elementy powinny pasować do siebie kolorystycznie i stylistycznie (żadnych niedopasowanych bransoletek!), powinny współpracować ze sobą funkcjonalnie (Twoja torba potrzebuje miejsca na wszystkie te gadżety), i powinny pasować do okazji (spotkania biznesowe różnią się od swobodnych piątków). Chcesz również, aby pasowały do innych ograniczeń – na przykład, jeśli uczestniczysz w otwarciu muzeum sztuki w czwartek wieczorem, to może pomiń noszenie dużych, błyszczących pierścionków, ponieważ mogą one odwrócić uwagę ludzi od oglądania Twojego dzieła sztuki!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie objawy mogą świadczyć o chorobach serca?
Jakie objawy mogą świadczyć o chorobach serca?
Choroby układu krążenia, a także serca są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na całym świecie. Wpływa na to przede wszystkim […]
Jak skutecznie i zdrowo stracić na wadze?
Jak skutecznie i zdrowo stracić na wadze?
Aby stracić nadprogramowe kilogramy, nie wystarczy odpowiednia dieta. Równie ważna jest regularna aktywność fizyczna. Dzięki połączeniu diety i ćwiczeń można […]
Zabawki dla dzieci – jakie wybrać w zależności od wieku malucha?
Zabawki dla dzieci – jakie wybrać w zależności od wieku malucha?
Zabawki powinniśmy dobierać ze względu na wiek dziecka, zapewniając mu nie tylko zabawę, możliwości rozwoju, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Poniżej […]
Ostatnie wpisy