Dlaczego certyfikacja HACCP jest tak ważna w bezpieczeństwie żywności?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego certyfikacja HACCP jest tak ważna w bezpieczeństwie żywności?

Certyfikacja HACCP jest programem, który pomaga firmom wdrażać bezpieczne procesy i procedury, które zapobiegają występowaniu chorób przenoszonych przez żywność.

Jest to ważny element systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności i w związku z tym najczęściej stosowany system audytowania zapewniający spełnienie standardów bezpieczeństwa żywności.

HACCP to skrót od nazwy Hazard Analysis and Critical Control Points (Analiza zagrożeń i krytyczne punkty kontroli). Jest to proces, który identyfikuje źródła zanieczyszczenia żywności, a następnie nakreśla sposób zapobiegania im. Pomaga to w identyfikacji potencjalnych zagrożeń i upewnieniu się, że zakład jest bezpieczny.

HACCP jest stosowany zarówno w zakładach produkcyjnych i przetwórczych, jak i w centrach dystrybucyjnych, restauracjach i innych placówkach gastronomicznych.

Dlaczego certyfikacja HACCP jest tak ważna?

Ogniska chorób przenoszonych przez żywność są kosztowne – nie tylko dla danej firmy, ale także dla całego społeczeństwa. Według Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) każdego roku około 48 milionów ludzi choruje z powodu skażonej żywności. Spośród tych przypadków około 125 000 kończy się hospitalizacją, a 3 000 powoduje śmierć rocznie – głównie z powodu zakażeń salmonellą.

Dlatego tak ważne jest, by wdrożyć w swojej firmy odpowiednie certyfikaty takie jak certyfikat HACCP, o którym więcej możesz przeczytać na stronie: https://gcsquality.pl/certyfikaty/haccp/, dzięki temu zyskasz większe zaufanie swoich klientów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
9 wskazówek dla początkujących SEO – agencja sxo pomoże osiągnąć sukces!
9 wskazówek dla początkujących SEO – agencja sxo pomoże osiągnąć sukces!
Ten artykuł jest kompilacją 9 najlepszych wskazówek SEO dla początkujących. Zawiera porady, jak rozpocząć pracę z SEO i co zrobić, […]
Rozwój osobisty – które książki Ci w tym pomogą?
Rozwój osobisty – które książki Ci w tym pomogą?
Warto stawiać na rozwój osobisty, ponieważ tylko w ten sposób możemy osiągnąć wymarzone cele, wspinać się po kolejnych szczeblach kariery […]
Najważniejsze informacje o Ostrowie Tumskim w Poznaniu
Najważniejsze informacje o Ostrowie Tumskim w Poznaniu
Poznań – to tu rozpoczyna się historia Polski, a myśląc o samych początkach naszego państwa nie możemy zapomnieć o Ostrowie […]
Ostatnie wpisy