Czy wynajem auta to dobra opcja dla firm?

W przypadku klientów indywidualnych już dawno widać, że o wiele bardziej popularny jest wynajem samochodów, niż ich kupno na własność. Czasami tylko chętniej wybierany jest leasing, który też zaczyna ustępować pod argumentami, jakie daje wynajem długoterminowy. Czy w przypadku klientów firmowych wygląda to w taki sam sposób? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Tutaj leasingowanie aut było popularne już w latach dziewięćdziesiątych, natomiast obecnie rekordy popularności bije właśnie wynajem. Dlaczego tak jest?

Brak długofalowych kosztów

Każdy samochód, niezależnie czy jest to osobówka, auto dostawcze czy ciężarowe, z czasem zaczyna generować coraz większe koszty utrzymania. Powoduje to, że instytucja zakupu pojazdów na własność przestaje być atrakcyjna, skoro istnieją inne alternatywy. Wynajmując auto długoterminowo w końcu umowa dobiega końca, a wtedy zwracamy pojazd wynajmującemu. Nie muszą nas już obchodzić usterki, które będą piętrzyć się w momencie, gdy samochód taki uzyska wiek dziesięciu czy piętnastu lat.

Atrakcyjna propozycja finansowa

O ile w przypadku osób prywatnych zazwyczaj jesteśmy skazani na to, co zaproponuje nam przedsiębiorstwo wynajmujące samochody, to klienci firmowi mają o wiele większe możliwości negocjowania. Dzięki temu można wypracować naprawdę atrakcyjny kompromis cenowy, który będzie bił na głowę nawet najlepszą możliwość leasingu. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy firma decyduje się na szeroko zakrojony wynajem aut Kraków to miasto, znajduje się mnóstwo przedsiębiorstw oferujących tego rodzaju usługi. Duża konkurencja dodatkowo ułatwia negocjacje umowy wynajmu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − trzy =