Jak uniknąć zagrzybienia klimatyzacji?

Klimatyzacja w mieszkaniu to ogromne udogodnienie, które okazuje się niezbędne zwłaszcza w okresie letnim, gdy temperatura przekracza nierzadko ponad 30 stopni Celsjusza. Jej zadaniem jest zarówno chłodzenie pomieszczeń, jak i oczyszczanie powietrza ze szkodliwych substancji i obniżanie jego wilgotności. Niestety czasami zaniedbujemy omawiane urządzenie, co prowadzi do rozwijania się w nim niebezpiecznych grzybów. W celu uniknięcia takich konsekwencji należy je regularnie czyścić i serwisować. Jeśli zależy nam na tym, aby została dokładnie sprawdzona i wyczyszczona nasza klimatyzacja w Bytomiu bez problemu znajdziemy firmę zajmującą się wykonywaniem takich usług.  

Zaniedbanie klimatyzacji może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie

Klimatyzacja jest w zasadzie instalacją bezobsługową, ale pod żadnym pozorem nie można zapomnieć o jej systematycznym czyszczeniu. Wynika to z faktu, że wskutek procesu chłodzenia powietrza produkowane są duże ilości wilgoci, której nadmiar prowadzi do rozwoju grzybów, drobnoustrojów, pleśni oraz bakterii. Do usuwania zabrudzeń z kratek wentylacyjnych, parowników, turbin wentylatora, skraplaczy i pozostałych elementów najlepiej jest używać specjalnych preparatów chemicznych o konsystencji płynu, aerozolu, ewentualnie koncentratu (przeciwgrzybicznych).

Pamiętajmy, aby środki te posiadały wszelkie niezbędne atesty oraz pozwolenia. Klimatyzacja musi być również serwisowana przynajmniej dwa razy w roku (najlepiej przed i po sezonie letnim) w profesjonalnym serwisie. Pracujący tak specjaliści sprawdzą urządzenie pod kątem obecności korozji, przepływu medium chłodzonego, zużycia oleju w sprężarkach, szczelności układu odprowadzania skroplin, a także ciśnienia i temperatury obiegów chłodniczych. Dokładnie wyczyszczą też jego wewnętrzne układy, do których sami nie byliśmy w stanie dotrzeć. Jeśli chcemy, aby została precyzyjnie zakonserwowania nasza domowa klimatyzacja Katowice są miastem, w którym działa wyjątkowo dużo firm oferujących taką usługę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − trzy =