Jak zadbać o swój ogród latem?
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zadbać o swój ogród latem?

Lato to sezon na zabawę w słońcu, ale może być też trochę koszmarem dla ogrodników. Przy całym tym upale i wilgoci chwasty mogą rosnąć jak szalone, a gleba może wyschnąć. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twój ogród wyglądał świetnie nawet w najgorętszych miesiącach roku. Oto kilka wskazówek, jak dbać o ogród latem:

Regularnie koś trawnik

Aby trawa nie była zbyt długa i nieestetyczna, koś ją co najmniej raz w tygodniu. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu to koniecznie sprawdź witrynę internetową: http://www.lurent.pl/.

Nawoź

Nawoź regularnie nawozem bogatym w azot. Pomoże to stymulować nowy wzrost roślin, co doda więcej koloru Twojemu podwórku i zniechęci chwasty do przejęcia władzy. Uważaj jednak, aby nie przesadzić, ponieważ zbyt duża ilość azotu może spalić niektóre rośliny, a nawet je zabić, jeśli będzie stosowana zbyt często lub zbyt obficie!

Przycinaj krzewy i drzewa

Krzewy i drzewa wymagają przycinania co jakiś czas, aby wyglądały jak najlepiej. Możesz zatrudnić kogoś z umiejętnością przycinania drzew lub zrobić to samemu, jeśli czujesz się pewnie na wysokościach!

Regularnie podlewaj rośliny

Podlewanie roślin pomaga im zachować zdrowie i dobrze rosnąć. Możesz rozważyć zainstalowanie systemu nawadniania, jeśli w Twojej okolicy w niektórych porach roku pada bardzo mało deszczu, np. w miesiącach letnich, gdy temperatura przekracza 32 stopnie Celsjusza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ubiegać się o wizę służbową do USA?
Jak ubiegać się o wizę służbową do USA?
Obecnie wizy do USA zostały dla Polaków zniesione. Jednak pozwala to jedynie na wyjazd nie dłuższy niż 90 dni, po […]
Parkingi podziemne – jakie oznakowanie jest konieczne?
Parkingi podziemne – jakie oznakowanie jest konieczne?
Właściwe oznakowanie parkingów podziemnych jest niezwykle ważne przede wszystkim ze względu na to, aby zoptymalizować ilość miejsc, na których można […]
Niebanalne pomysły na imprezę integracyjną
Niebanalne pomysły na imprezę integracyjną
Nie samą pracą człowiek żyje, a po niej warto wyjść ze swoimi współpracownikami i współpracowniczkami na spotkanie towarzyskie. Nie od […]
Ostatnie wpisy