Ekologiczne materiały opałowe, które warto stosować w swoich domostwach na czas zimy

W celu poprawy jakości powietrza coraz więcej osób wybiera ekologiczne materiały opałowe. Dzięki nim możliwe jest zmniejszenie smogu i i ograniczenie zanieczyszczenia środowiska szczególnie w okresie grzewczym. Do najchętniej wybieranych paliw zaliczyć należy ekogroszek oraz pellet.

Ekogroszek z polskich kopalń

Chociaż ekogroszek wytwarzany jest z węgla, w jego składzie znajduje się niewiele szkodliwych substancji, które po spaleniu trafiają do atmosfery. W sprzedaży dostępny jest opał krajowy oraz importowany. Zdaniem specjalistów najbardziej ekologiczny jest rodzimy surowiec pozyskiwany z polskich kopalń. Jeżeli ktoś chciałby kupić taki ekogroszek Katowice to miejscowość, do której należy się udać. Opał pochodzący z Górnego Śląska spalany w nowoczesnym kotle V klasy jest neutralny dla środowiska naturalnego.

Pellet wytwarzany z odnawialnych źródeł energii

Alternatywą dla ekogroszku może być pellet. Jest to paliwo stałe wytwarzane ze sprasowanych odpadów drzewnych. Wióry i zręby drzewne poddawane są obróbce mechanicznej, w wyniku której uzyskują formę granulatu. Charakterystyczną cechą granulatu jest jego wysoka kaloryczność. Pellet wytwarzany z odnawialnych źródeł energii to czyste i wydajne paliwo. Popiół powstały po jego spaleniu, można powtórnie wykorzystać jako nawóz do trawy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 − 2 =