Ekologiczne materiały opałowe, które warto stosować w swoich domostwach na czas zimy
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekologiczne materiały opałowe, które warto stosować w swoich domostwach na czas zimy

W celu poprawy jakości powietrza coraz więcej osób wybiera ekologiczne materiały opałowe. Dzięki nim możliwe jest zmniejszenie smogu i i ograniczenie zanieczyszczenia środowiska szczególnie w okresie grzewczym. Do najchętniej wybieranych paliw zaliczyć należy ekogroszek oraz pellet.

Ekogroszek z polskich kopalń

Chociaż ekogroszek wytwarzany jest z węgla, w jego składzie znajduje się niewiele szkodliwych substancji, które po spaleniu trafiają do atmosfery. W sprzedaży dostępny jest opał krajowy oraz importowany. Zdaniem specjalistów najbardziej ekologiczny jest rodzimy surowiec pozyskiwany z polskich kopalń. Jeżeli ktoś chciałby kupić taki ekogroszek Katowice to miejscowość, do której należy się udać. Opał pochodzący z Górnego Śląska spalany w nowoczesnym kotle V klasy jest neutralny dla środowiska naturalnego.

Pellet wytwarzany z odnawialnych źródeł energii

Alternatywą dla ekogroszku może być pellet. Jest to paliwo stałe wytwarzane ze sprasowanych odpadów drzewnych. Wióry i zręby drzewne poddawane są obróbce mechanicznej, w wyniku której uzyskują formę granulatu. Charakterystyczną cechą granulatu jest jego wysoka kaloryczność. Pellet wytwarzany z odnawialnych źródeł energii to czyste i wydajne paliwo. Popiół powstały po jego spaleniu, można powtórnie wykorzystać jako nawóz do trawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaaranżować wnętrze w stylu retro?
Jak zaaranżować wnętrze w stylu retro?
Wnętrza w stylu retro nawiązują swoją stylistyką do lat 50., 60. i 70. ubiegłego wieku. Składają się na niego żywe […]
Jaka jest najbardziej ekologiczna zabawka pod słońcem?
Jaka jest najbardziej ekologiczna zabawka pod słońcem?
Drewno to materiał używany od wieków. Jest to surowiec odnawialny i może być pozyskiwany w sposób zrównoważony. Jest również hipoalergiczne, […]
Jak wygląda rekrutacja do żłobka i pzedszkola?
Jak wygląda rekrutacja do żłobka i pzedszkola?
Rodzice, którzy nie mogą liczyć na pomoc babci czy dziadka, znajomych lub dalszej rodziny, decydując się na powrót do pracy […]
Ostatnie wpisy