Montaż wc ze stelażem
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Montaż wc ze stelażem

Toaleta ze stelażem to nowatorskie i bardzo ciekawe rozwiązanie. Pozwala urządzić łazienkę w zupełnie niespotykany dotąd sposób. Wygospodarowując odpowiednią ilość miejsca, możemy całkowicie ukryć zbiornik do spłukiwania. By móc korzystać z tego świetnego wynalazku, musimy jednak najpierw go zamontować. W jaki sposób można to zrobić?

Ustawienie stelażu

Pierwszą rzeczą jaką trzeba wykonać, montując WC w wersji ze stelażem, jest znalezienie dla niego solidnego podparcia. By uniknąć chybotliwości, nogi najczęściej przykręca się do wykonanych uprzednio wpustów w podłodze. Tylną część można dodatkowo zakotwiczyć do ściany, ponieważ będzie ona obciążona między innymi zbiornikiem z wodą. Dolna część, czyli sama muszla, może być oparta albo bezpośrednio na podłodze, albo również być podwieszona pod stelaż. Ta druga opcja daje ciekawszy wygląd, jednak stelaż trzeba obowiązkowo przymocować zarówno do podłogi jak i ściany, ponieważ jego masa będzie bardzo duża.

Podłączenie do instalacji

Działanie samego WC ze stelażem jest bardzo proste i przypomina zwyczajną muszlę klozetową ze zbiornikiem na wodę. Różni się jednak sposobem spłukiwania, ponieważ tutaj robimy to specjalnym przyciskiem, który może mieć różne funkcje. Na przykład przycisk do stelaży Roca posiada odrębny element uruchamiający pełne spłukiwanie, ograniczone – dzięki temu oszczędzamy wodę, pozwala także na zatrzymanie wypływu wody w dowolnym momencie. Przyłącze do instalacji wodnej i kanalizacyjnej realizowane jest identycznie jak przy WC tradycyjnego typu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wziąć auto w leasing na firmę?
Jak wziąć auto w leasing na firmę?
Coraz więcej osób prowadzących działalność gospodarczą decyduje się na leasing samochodu. Taka forma finansowania stanowi bowiem znakomitą alternatywę dla tradycyjnego […]
Jak dbać o bezpieczeństwo w miejscach narażonych na ulatnianie się gazu?
Jak dbać o bezpieczeństwo w miejscach narażonych na ulatnianie się gazu?
Na co dzień często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie czyhają na nas w miejscu pracy lub w domu. […]
Z czego buduje się wiaty garażowe?
Z czego buduje się wiaty garażowe?
Wiata garażowa to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie posiadamy garażu, a pragniemy skutecznie zabezpieczyć swój samochód przed niekorzystnymi warunkami […]
Ostatnie wpisy