Jakie kwiaty są odpowiednie na pogrzeb?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie kwiaty są odpowiednie na pogrzeb?

Wybór kwiatów na cmentarz może wydać się prostą czynnością. Jednak, gdy już dojdzie do tej smutnej sytuacji, to nie raz zastanawialiśmy się jaki wybór będzie odpowiedni. Co należy wybrać?

Jakie kwiaty są najbardziej popularne?

Zazwyczaj wybieramy kwiaty takie, które będą bezpieczną opcją Głównie są to astry, chabry, hortensje, lilie, rzadziej róże czy tulipany. Jednak jeśli nie jesteśmy pewni, które wybrać, zawsze warto zapytać osoby sprzedającej. Niektórzy wybierają ulubione kwiaty osoby zmarłej. Warto też pamiętać, o tym, że bardzo istotny jest kolor. Należy wybrać jasne barwy symbolizujące czystość i spokój. Istotne jest, że powinniśmy postawić na kwiaty żywe. Szczególnie jeśli rzadko mamy okazję odwiedzać grób bliskiego. Na pogrzeb zwyczajnie nie wypada przynieść sztucznych.

Wybrać kwiaty pojedyncze czy wieńce?

Wszystko głównie zależy od tego, kim była dla nas osoba, która odeszła. Jeśli idziemy na pogrzeb kogoś z bliskiej rodziny, to wieniec będzie jak najbardziej adekwatny. Wybór na rynku kwiaciarskim jest naprawdę spory. Udając się do kwiaciarni, możemy wybrać wieniec mały bądź duży, ze wstęgą gotową, bądź z napisem przygotowanym przez nas. Teraz bardzo popularne są nowoczesne wieńce pogrzebowe. Natomiast jeśli idziemy na pogrzeb kogoś mniej bliskiego, np. dawnego sąsiada, czy dalekiego znajomego to pojedyncze kwiaty na pewno wystarczą. Może to być jedna róża bądź bukiecik kilku goździków. To jest ostatnie pożegnanie i tutaj pierwszeństwo ma rodzina. Zakup kwiatów na pogrzeb nie jest skomplikowanym procesem. Jednak wszyscy wiemy, że jest to szczególnie trudny okres. Warto pamiętać, że najważniejsza w tym momencie jest nasza obecność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wygodne i modne dodatki
Wygodne i modne dodatki
Wybieranie stylizacji nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim trzeba ze sobą połączyć […]
Jak dobrać odpowiednie wino do danej okazji?
Jak dobrać odpowiednie wino do danej okazji?
Wino to napój stary jak świat i w dodatku uwielbiany niemal przez wszystkich. Dobre wino ma wiele zastosowań i nie […]
Na co zwrócić uwagę wybierając centralę telefoniczną?
Na co zwrócić uwagę wybierając centralę telefoniczną?
Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie w firmie prywatnej lub instytucji publicznej centrali telefonicznej. Pozwala ona bowiem na bezproblemową […]
Ostatnie wpisy