Jakie są najczęściej spotykane rodzaje dozowników oleju?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są najczęściej spotykane rodzaje dozowników oleju?

Istnieje kilka różnych rodzajów dozowników oleju, które można wybrać. Oto spojrzenie na te najczęściej spotykane:

Ręczne dozowniki oleju

Są one najprostszym typem dozownika i działają poprzez wykorzystanie grawitacji do wypchnięcia oleju z pojemnika. Wystarczy odwrócić butelkę do góry nogami i ścisnąć, aby wydobyć olej. Ten typ dozownika jest zwykle używany, gdy potrzebujesz tylko niewielkiej ilości oleju na raz, np. do gotowania lub smarowania małych narzędzi.

Dozowniki z pompką

Tego typu dozowniki wykorzystują ciśnienie do wypchnięcia oleju z pojemnika. Pompa wytwarza to ciśnienie poprzez wyciśnięcie powietrza do komory w butelce, zmuszając je do przejścia przez wąską rurkę i do otworu na górze butelki, gdzie wypycha każdą ciecz obecną na swojej drodze (taką jak olej silnikowy). Ten typ dozownika jest droższy od ręcznych, ale pozwala na szybsze dozowanie większych ilości (co jest ważne, jeśli mamy do czynienia z maszynami przemysłowymi).

Hydrauliczne tłokowe dozowniki oleju

Tego typu dozowniki działają jak silnik spalinowy w odwrotnej kolejności – zamiast spalać paliwo, aby uzyskać moc, zamiast tego wykorzystuje ciśnienie wytworzone przez sprężony gaz (podobnie jak w przypadku innych urządzeń). Tłok wewnątrz urządzenia jest popychany w przód i w tył przez gaz, który wtłacza olej przez wąską rurkę do otworu w górnej części butelki, gdzie wypycha wszelkie ciecze znajdujące się na jego drodze (takie jak olej silnikowy). Tego typu dozownik oleju jest droższy od dozowników ręcznych, ale pozwala na szybsze dozowanie większych ilości (co jest ważne, jeśli mamy do czynienia z maszynami przemysłowymi).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką kurtkę przejściową wybrać?
Jaką kurtkę przejściową wybrać?
Okresy przejściowe między poszczególnymi porami roku obfitują nie tylko w liczne zmiany pogody ale są przede wszystkim niebezpieczne dla naszego […]
Jak najlepiej chronić zawartość paczek, transportowanych do klientów?
Jak najlepiej chronić zawartość paczek, transportowanych do klientów?
Transport przesyłek zamawianych na odległość jest nie lada wyzwaniem dla każdego sprzedawcy. Od tego, jak zostanie zapakowana paczka zależy zysk […]
Jak w salonie stworzyć przytulny klimat?
Jak w salonie stworzyć przytulny klimat?
Salon to miejsce w naszym domu, które kojarzy się nam z odpoczynkiem i relaksem po całym dniu wyzwań. Zadbanie o […]
Ostatnie wpisy