Kierunki studiów, które oferują angielskie uczelnie

Studia za granicą to bardzo dobry pomysł, bez względu na to, czy chce się robić karierę w Polsce, a może w innym kraju. Pod uwagę szczególnie warto brać ofertę uczelni angielskich. W międzynarodowych rankingach są świetnie oceniane, zapewniają też dopracowany ze szczegółami program nauczania oraz liczne udogodnienia dla studentów. Jednak do studiowania na Wyspach, podobnie jak w ojczyźnie, opłaca się podejść odpowiedzialnie. Pierwszym krokiem jest racjonalny wybór kierunku.

Popularne kierunki w Wielkiej Brytanii

Ofertę uczelni angielskich wyróżnia różnorodność kierunków. Przykładowo poza popularnym od lat prawem, pojawiają się też nowoczesne media studia w Anglii przygotowujące nie tylko do pracy w zawodach dziennikarskich, ale również do funkcjonowania w rzeczywistości zdominowanej przez innowacyjne kanały komunikacji.

W Wielkiej Brytanii student z pasją znajdzie interesujący dla siebie program nauczania, przed dokonaniem wyboru można zapoznać się ze statystykami zatrudnienia w poszczególnych branżach lub po prostu kierować się swoimi zainteresowaniami. W myśl zasady, że ktoś naprawdę dobry w tym, co robi, znajdzie ciekawą pracę.

Kierunek na miarę czasów

Współcześni maturzyści znacznie częściej niż ich starsi koledzy podchodzą pragmatycznie do wyboru kierunku studiów. Szukają branż o silnej pozycji i znacznym potencjale rozwoju, jak chociażby turystyka czy doradztwo finansowe. A następnie wybierają studia hotelarskie w Anglii lub jeden z programów skupiających się na inwestowaniu czy zarządzaniu środkami klientów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =