Na czym polega ozonowanie?

Brzydki zapach w mieszkaniu lub samochodzie stanowi spory problem, a jego przyczyny mogą być różnorodne. Najczęściej występuje wskutek palenia papierosów, zalegania pod podłogą lub w kominie martwego zwierzęcia (oraz pod maską pojazdu), a także rozlania moczu i innych substancji po podłodze. Jeśli żadne domowe sposoby ani profesjonalne środki nie przynoszą spodziewanego rezultatu, wówczas warto rozważyć wykonanie zabiegu zwanego ozonowaniem. Oto jedna z profesjonalnych firm oferujących tego rodzaju usługę: https://stefpolcleaning.pl/oferta/ozonowanie-warszawa/

Doskonały sposób na świeży zapach w mieszkaniu i nie tylko

Ozonowanie to znakomita metoda dezynfekcji, w której środkiem biobójczym jest wyłącznie ozon, czyli gaz składający się z trójatomowych cząstek. Pozwala on skutecznie wyeliminować pleśnie, grzyby oraz bakterie powodujące nieprzyjemny zapach. Co istotne, usuwa trwale źródło problemu, a nie je maskuje, tak jak większość preparatów chemicznych. Stężenie tego gazu w trakcie zabiegu podawane jest zawsze w jednostkach PMM, a urządzeniem służącym do jego rozpylania jest specjalny generator. Ozonowanie wykonuje się zarówno w mieszkaniach prywatnych i budynkach publicznych, jak i wnętrzach pojazdów (zwłaszcza do odgrzybiania systemu klimatyzacji). Co ciekawe, w ten sposób można również bardzo skutecznie usunąć brzydki zapach z obuwia.

Jeśli interesuje nas profesjonalne ozonowanie butów w Warszawie znajdziemy kilka firm oferujących tę specyficzną usługę. Sama procedura polega na postawieniu ozonatora w danym pomieszczeniu lub skierowaniu go w stronę oczyszczanego przedmiotu. Następnie należy odczekać co najmniej pół godziny, a po upływie tego czasu dokładnie wietrzyć wnętrze przez około 15 minut do momentu, aż stężenie ozonu osiągnie wartość bezpieczną dla człowieka (0,1 PMM).

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 16 =