Sporty walki – dlaczego warto je trenować?
Hobby i relaks/wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty walki – dlaczego warto je trenować?

Wielu rodziców zastanawia się czy posłać swoje pociechy na treningi sztuk walki. Wbrew stereotypom nie jest to aktywność kontuzjogenna i nie wyzwala agresji. Jakie korzyści może przynieść trening sztuk walki?

Rozwój fizyczny dziecka

Treningi sztuki walki doskonale rozwijają koordynację ruchową u dzieci. Dzięki regularnym ćwiczeniom dziecko nabiera siły i kondycji oraz zwiększa zakres ruchu swoich mięśni i stawów. Sporty walki takie jak np. aikido, karate lub judo stanowią świetną bazę pod inne dyscypliny sportowe.

Pewność siebie

Wraz ze wzrostem umiejętności w wybranej sztuce walki, dziecko staje się bardziej świadome i pewne siebie. Budzi to też szacunek i podziw wśród rówieśników. Sztuki walki kształtują silną wolę, uczą dyscypliny oraz pozwalają nabrać dystansu do otaczającej nas rzeczywistości. Dzięki tego rodzaju treningom dzieci pokonują swoją nieśmiałość i słabości.

Świetna zabawa

Treningi sztuk walki to nie tylko rozwój umiejętności technicznych w danej dziedzinie tego sportu. Nauka wśród najmłodszych dzieci odbywa się przy pomocy atrakcyjnych zabaw i gier. Kreatywny trener sprawia, że dzieci z uśmiechem przychodzą do niego na następne zajęcia. Tego typu fachowców możemy spotkać np. na tych zajęciach – http://www.aikidokids.pl/. Kolejnym czynnikiem sprawiającym, że sztuki walki dla dziecka to dobra zabawa jest progres umiejętności, sprawiający maluchom frajdę. 

Samoobrona

Poprzez trening sztuk walki dzieci nabywają umiejętności pozwalające im się bronić w sytuacji zagrożenia. Wraz ze wzrostem pewności siebie ryzyko, że nasze dziecko stanie się ofiarą maleje. Agresorzy z reguły omijają silne jednostki. Należy podkreślić, że trenerzy nie wpajają swoim młodym kursantom agresji i uczą je, że nie powinni brać udziału w awanturach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zwiększyć swoją pewność siebie i poczuć się piękną?
Jak zwiększyć swoją pewność siebie i poczuć się piękną?
Wiele kobiet ma problem z akceptacją swojego ciała. Nie oglądają siebie w lustrze, nie myślą o sobie pozytywnie, nie zakładają […]
Do czego służą amortyzatory w motocyklach?
Do czego służą amortyzatory w motocyklach?
Amortyzatory są istotną częścią Twojego motocykla. Pomagają one utrzymać opony w kontakcie z drogą i zapewniają płynną jazdę motocykla. Amortyzatory […]
Olejowanie włosów – co warto wiedzieć?
Olejowanie włosów – co warto wiedzieć?
Regularna pielęgnacja włosów może znacząco poprawić ich kondycję oraz ogólny wygląd. Wpływa to na pewność siebie każdej kobiety, która pragnie […]
Ostatnie wpisy