Sporty walki – dlaczego warto je trenować?
Hobby i relaks/wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty walki – dlaczego warto je trenować?

Wielu rodziców zastanawia się czy posłać swoje pociechy na treningi sztuk walki. Wbrew stereotypom nie jest to aktywność kontuzjogenna i nie wyzwala agresji. Jakie korzyści może przynieść trening sztuk walki?

Rozwój fizyczny dziecka

Treningi sztuki walki doskonale rozwijają koordynację ruchową u dzieci. Dzięki regularnym ćwiczeniom dziecko nabiera siły i kondycji oraz zwiększa zakres ruchu swoich mięśni i stawów. Sporty walki takie jak np. aikido, karate lub judo stanowią świetną bazę pod inne dyscypliny sportowe.

Pewność siebie

Wraz ze wzrostem umiejętności w wybranej sztuce walki, dziecko staje się bardziej świadome i pewne siebie. Budzi to też szacunek i podziw wśród rówieśników. Sztuki walki kształtują silną wolę, uczą dyscypliny oraz pozwalają nabrać dystansu do otaczającej nas rzeczywistości. Dzięki tego rodzaju treningom dzieci pokonują swoją nieśmiałość i słabości.

Świetna zabawa

Treningi sztuk walki to nie tylko rozwój umiejętności technicznych w danej dziedzinie tego sportu. Nauka wśród najmłodszych dzieci odbywa się przy pomocy atrakcyjnych zabaw i gier. Kreatywny trener sprawia, że dzieci z uśmiechem przychodzą do niego na następne zajęcia. Tego typu fachowców możemy spotkać np. na tych zajęciach – http://www.aikidokids.pl/. Kolejnym czynnikiem sprawiającym, że sztuki walki dla dziecka to dobra zabawa jest progres umiejętności, sprawiający maluchom frajdę. 

Samoobrona

Poprzez trening sztuk walki dzieci nabywają umiejętności pozwalające im się bronić w sytuacji zagrożenia. Wraz ze wzrostem pewności siebie ryzyko, że nasze dziecko stanie się ofiarą maleje. Agresorzy z reguły omijają silne jednostki. Należy podkreślić, że trenerzy nie wpajają swoim młodym kursantom agresji i uczą je, że nie powinni brać udziału w awanturach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie korzyści dla organizmu przyniesie codzienne stosowanie CBD?
Jakie korzyści dla organizmu przyniesie codzienne stosowanie CBD?
Regularne zażywanie olejku z konopi, który bogaty jest w dobroczynne CBD, szybko przynosi korzystne rezultaty dla zdrowia. Widać wyraźny wzrost […]
Jak utrzymać kuchnię w pełnej czystości?
Jak utrzymać kuchnię w pełnej czystości?
Kuchnia to miejsce, w którym przede wszystkim przygotowywane są posiłki. Gotowanie to pod wieloma względami wyjątkowa czynność, a wynika to […]
Rodzaje czujników
Rodzaje czujników
Dobry system alarmowy w domu prywatnym lub w obiekcie przemysłowym powinien być wyposażony w szereg różnych czujników odpowiedzialnych za wykrywanie […]
Ostatnie wpisy