Gdzie uczyć się jeździć na nartach?

Nauka jazdy na nartach nie jest taka trudna jak mogłoby to się z pozoru wydawać. Jedyne, czego potrzebujemy to dużo cierpliwości i silnej woli, by nie zrażać się od razu po pierwszych niepowodzeniach. Do nauki jazdy na nartach najlepsze będą łagodne, krótkie stoki. Nikt nie mówi jednak, że muszą się one znajdować w Polsce. Sprawdźmy, gdzie znajdziemy najlepsze miejsca do nauki poza krajem.

Pierwsze kroki na nartach – najlepsze miejsca

Jeśli chcemy nauczyć się jeździć na nartach, nie musimy wcale ograniczać się do polskich stoków. Skorzystać możemy z oferty stacji narciarskich znajdujących się na Słowacji czy nawet w Alpach. Warto zastanowić się nad opcją wyjazdu zorganizowanego na narty organizowanego przez Winterevent, nawet jeśli nie potrafimy na nich jeździć. Z pewnością znajdziemy mnóstwo ludzi, którzy pomogą nam w stawianiu pierwszych kroków, a także sami organizatorzy przewidują możliwość niedrogiego wykupienia lekcji jazdy u nich.

Jeśli chodzi o kurorty narciarskie to najlepiej będzie skupić się na łagodnych włoskich lub francuskich stokach. Dobrym pomysłem na naukę jazdy może być wybranie się na narty w Chamrousse lub do włoskich ośrodków takich jak np. Livigno. Oferują one dużo tras dla całkowicie początkujących, na których poradzimy sobie nawet jeśli to będzie nasz pierwszy kontakt z dwoma deskami na nogach.

Jazda na nartach nie jest taka trudna. Wystarczy tylko trochę odwagi i może już po kilku pierwszych zjazdach poczujemy się pewnie, a nasze umiejętności pozwolą nam na zjechanie z trudniejszych tras.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 10 =