Archetyp marki – co to znaczy?
Biznes i rynek/finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Archetyp marki – co to znaczy?

Archetypy marki osobistej to rodzaj marki osobistej, która reprezentuje to, kim jesteś. Koncepcja personal brandingu sięga początków XX wieku, kiedy to agencje reklamowe używały jej do opisania sposobu, w jaki sprzedawały produkty konsumentom. Dziś jest to ważna część każdej strategii biznesowej i jest szczególnie ważna dla freelancerów, przedsiębiorców i właścicieli małych firm.

Przykłady archetypów marki

Istnieje wiele różnych rodzajów archetypów, które mogą pomóc Ci zrozumieć, o co chodzi w Twojej marce i do kogo ona przemawia. Oto kilka z najczęściej spotykanych archetypów:

  • Lider – Ten archetyp jest pewny siebie, godny zaufania i autorytatywny. Często dają przykład i lubią być odpowiedzialni. Są bardzo zorganizowani i lubią strukturę w swoim życiu (i w pracy).
  • Odkrywca – Ten archetyp jest ciekawy wszystkiego i zawsze szuka czegoś nowego do poznania lub wypróbowania. Uwielbiają uczyć się nowych umiejętności i odkrywać nowe miejsca. Nie boją się podejmować ryzyka, jeśli oznacza to poszerzenie ich wiedzy lub rozwój jako osoby.
  • Twórca – Ten archetyp uwielbia tworzyć rzeczy z niczego – czy to meble z drewna, czy ubrania z tkaniny – lubią wprowadzać pomysły w życie za pomocą własnych rąk lub narzędzi takich jak komputery czy maszyny. Nie boją się przy tym pobrudzić!
  • Uzdrowiciel – Osoba, która wykorzystuje swoje dary, aby pomóc innym poczuć się lepiej fizycznie, emocjonalnie lub duchowo poprzez zapewnienie wsparcia w jakiś sposób (terapeuta, trener, uzdrowiciel itp.).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto regularnie odwiedzać stomatologa?
Dlaczego warto regularnie odwiedzać stomatologa?
Wizyty w gabinecie dentystycznym warto na stałe wpisać do swojego kalendarza. I to nawet wówczas, gdy nie towarzyszą nam żadne […]
Dlaczego warto korzystać z usług pomocy drogowej?
Dlaczego warto korzystać z usług pomocy drogowej?
Nic tak nie psuje planów, jak kolizja na drodze, szczególnie gdy jesteśmy w trakcie dojazdu do pracy czy wakacyjnych wojaży. […]
Na czym polega nowoczesne ogrzewanie elektryczne?
Na czym polega nowoczesne ogrzewanie elektryczne?
W dzisiejszych czasach wielu inwestorów wierzy, że ogrzewanie elektryczne jest drogie i nieefektywne. Jednakże trzeba pamiętać, że technologia posuwa się […]
Ostatnie wpisy