Pompy hydroforowe – czym są i do czego służą?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy hydroforowe – czym są i do czego służą?

Czym są pompy hydroforowe?

Pompy hydroforowe to rodzaj pompy hydrofobowej, która służy do wydobywania płynów z ziemi. Są one rodzajem pompy próżniowej, która została zaprojektowana specjalnie do użytku w celu wydobycia płynów z szybów naftowych i innych projektów wiertniczych.

Pierwsze pompy hydroforowe zostały opracowane pod koniec XIX wieku. Początkowo służyły do badania podwodnych dźwięków i komunikacji z okrętami podwodnymi. Obecnie hydrofony są wykonane z różnych materiałów, w tym ze stali nierdzewnej, stali węglowej i tworzywa sztucznego. Hydrofony mogą być zaprojektowane do zastosowań wysokociśnieniowych lub niskociśnieniowych w zależności od tego, jaki rodzaj płynu jest pompowany.

Jak działają pompy hydroforowe?

Pompy hydroforowe działają dzięki wykorzystaniu mechanizmu wyporu. Oznacza to, że wykorzystują system kół zębatych lub trybów do sprężania oleju w miarę jego wciągania do pompy. Powoduje to większą wydajność i mniejsze zużycie energii w porównaniu z systemami opartymi na tłokach.

Pompy hydroforowe mogą być zbudowane ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego – polipropylenu, w zależności od zastosowania i warunków środowiskowych, na które są narażone. Zazwyczaj są one instalowane na dnie szybu naftowego z wylotem u góry, dzięki czemu mogą być podłączone bezpośrednio do zbiornika lub innego urządzenia magazynującego.

Jeśli jesteś zainteresowany takim rodzajem usługi, to pompy hydroforowe Warszawa, jest miastem, w którym zrealizujesz to bez problemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda proces złomowania auta?
Jak wygląda proces złomowania auta?
Oddanie swojego samochodu na złom jest niekiedy jedynym sposobem na to, aby pozbyć się w bezproblemowy sposób swojego starego auta. […]
Jakie materiały wykorzystuje się do ocieplania i izolacji budynków?
Jakie materiały wykorzystuje się do ocieplania i izolacji budynków?
Duże znaczenie ma sposób i rodzaj ocieplenia domu lub innych budynków. Izolacja czyni budynki murowane i drewniane cieplejszymi, co podnosi […]
Jakie części w aucie z czasem ulegają zużyciu?
Jakie części w aucie z czasem ulegają zużyciu?
Nawet nowy samochód wymaga regularnych przeglądów oraz wymiany części, które ulegają zużyciu. Niektóre z nich wykazują tendencję do szybszego niszczenia […]
Ostatnie wpisy