Czym jest spawanie i w jaki sposób można zautomatyzować ten proces?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest spawanie i w jaki sposób można zautomatyzować ten proces?

O spawaniu słów kilka

Spawanie to proces, w którym łączy się ze sobą dwa kawałki metalu. Jest to proces łączenia, w którym dochodzi do koalescencji uczestniczących metali.

Ciepło pochodzące z palnika spawalniczego topi element, łącząc metal podstawowy z materiałem wypełniającym, tworząc ciągłe połączenie. Materiałem wypełniającym jest często inny metal lub stop.

Istotne kroki w celu automatyzacji działań

Chociaż od pewnego czasu jesteśmy w stanie zautomatyzować niektóre aspekty spawania, nadal istnieje wiele zastosowań, w których do wykonania pewnych zadań potrzebny jest człowiek.

Na przykład w większości zautomatyzowanych systemów spawalniczych człowiek nadal musi obsługiwać maszynę i monitorować jej działanie. Wiele innych zadań wymaga interwencji człowieka, takich jak ustawianie sprzętu i ładowanie materiałów do maszyny.

Na czym polega automatyzacja spawania?

Automatyzacja spawania i i związanej z nią procesów stała się możliwa dzięki postępowi w technologii wizji komputerowej, która umożliwia robotom identyfikację części i spawanie ich ze sobą za pomocą takich narzędzi jak zgrzewarki łukowe lub zgrzewarki punktowe.

Proces zautomatyzowanego spawania rozpoczyna się od zaprogramowania maszyny przez operatora za pomocą oprogramowania CAD (projektowanie wspomagane komputerowo). Następnie operator wprowadza niezbędne dane do sterownika maszyny, który wysyła sygnały przez serwomotory do poruszania różnymi ramionami maszyny.

Po wprowadzeniu wszystkich danych do sterownika maszyny, jest ona gotowa do pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaj i wymiary bramy garażowej – jak to ustalić?
Rodzaj i wymiary bramy garażowej – jak to ustalić?
Wybór odpowiedniej bramy garażowej to bardzo istotna kwestia. Odpowiednia jej wysokość i szerokość zapewni komfortowy wjazd i wyjazd do garażu, […]
Co jest potrzebne do budowy tarasu?
Co jest potrzebne do budowy tarasu?
Wielu osobom bardzo trudno jest sobie wyobrazić dom jednorodzinny bez pięknego tarasu. Tego typu konstrukcje powstają zarówno przy małych budynkach, […]
Jakie buty powinna mieć w swojej szafie każda kobieta?
Jakie buty powinna mieć w swojej szafie każda kobieta?
Kobiety uwielbiają buty. Szacuje się, że przeciętna Pani wydaje na obuwie znacznie więcej pieniędzy, niż na pozostałą część garderoby. Niemniej […]
Ostatnie wpisy