Cięcie plazmą CNC – jakie ma zalety?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cięcie plazmą CNC – jakie ma zalety?

Usługi cięcia plazmą CNC to skomputeryzowana technologia, która wykorzystuje plazmę do cięcia metalu. Jest to podzbiór rodziny procesów obróbki CNC (computer numerical control), która została po raz pierwszy opracowana w latach 50-tych. Obecnie cięcie plazmowe CNC jest szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu, w tym w produkcji, przemyśle stoczniowym, lotniczym i obronnym, przemyśle naftowym i gazowym, a nawet w produkcji sprzętu medycznego.

Cięcie plazmowe CNC ma pewne zalety w stosunku do innych rodzajów procesów cięcia. Na przykład:

Lepsza jakość 

Przecinarki plazmowe wytwarzają czystsze cięcia i pozostawiają mniej materiału niż inne metody, takie jak szlifowanie lub wiercenie. Oznacza to, że otrzymujesz lepiej wyglądający produkt z mniejszą ilością odpadów.

Szybsza produkcja 

Przecinarki plazmowe mogą przetwarzać części szybciej niż inne rodzaje maszyn, ponieważ mogą wykonywać wiele cięć jednocześnie. To sprawia, że są one idealne do produkcji dużych ilości części szybko i efektywnie przy niskim koszcie jednostkowym w porównaniu z innymi metodami, takimi jak cięcie strumieniem wody lub cięcie laserowe, które są procesami jednoprzebiegowymi, wymagającymi więcej czasu na jedno cięcie – choć obie metody mają swoje zastosowania w pewnych sytuacjach!

Niższe koszty 

Przecinarki plazmowe są tańsze od systemów laserowych, ponieważ wymagają mniejszej mocy i energii elektrycznej do ich uruchomienia (podobnie jak systemy strumieni wodnych). Mają one również niższe koszty utrzymania, ponieważ nie ma w nich materiałów eksploatacyjnych, jak w przypadku laserów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na podstawie jakich czynników jest ustalana władza rodzicielska nad dzieckiem?
Na podstawie jakich czynników jest ustalana władza rodzicielska nad dzieckiem?
Jedną z najważniejszych kwestii, jaką trzeba uregulować w przypadku rozwodu jest ustalenie zakresu władzy rodzicielskiej dla każdej ze stron. Sąd […]
Dlaczego warto robić przetwory z warzyw?
Dlaczego warto robić przetwory z warzyw?
Wielu ludzi uważa dziś, że robienie domowych przetworów to już przeżytek, że tak się nie robi, że to za drogo, […]
Upominki dla gości, czyli jak można im za wszystko podziękować
Upominki dla gości, czyli jak można im za wszystko podziękować
Ślub i wesele to jedne z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Warto jednak pamiętać, że bez gości nie mielibyśmy […]
Ostatnie wpisy