Rodzaje czujników
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje czujników

Dobry system alarmowy w domu prywatnym lub w obiekcie przemysłowym powinien być wyposażony w szereg różnych czujników odpowiedzialnych za wykrywanie ruchu, informowanie o pojawieniu się w powietrzu szkodliwych substancji czy zalaniu określonych miejsc wodą. Na rynku znajdziemy wiele tego typu urządzeń, ale warto pomyśleć zwłaszcza o czujniku ruchu Fibaro i innych podobnych sprzętach tego producenta.

Skuteczne informowanie o zagrożeniu

W licznych sklepach stacjonarnych i internetowych z produktami elektronicznymi kupimy różne czujniki, które przydadzą się jako podstawowe elementy domowej instalacji alarmowej. Największą popularnością cieszą się czujniki dymu, które są stosunkowo proste w budowie, a jednocześnie skutecznie informują o możliwym zagrożeniu pożarowym (za pomocą głośnego sygnału dźwiękowego i optycznego). Często łączy się je w jeden system z czujnikami ognia i węgla.

Ten ostatni jest przeznaczony wyłącznie do wykrywania tlenku węgla, natomiast innych gazów czy substancji chemicznych nie jest w stanie rozpoznać. Osobom nie mającym doświadczenia z tego typu produktami poleca się czujnik dymu Fibaro, ponieważ jest to urządzenie stosunkowo tanie, a jednocześnie bardzo uniwersalne i niezawodne. Poza wymienionymi na rynku znajdziemy jeszcze następujące czujniki:

– ruchu – służące do kontrolowania energii poprzez wyłączanie i włączanie światła (np. przed garażem), a także zwiększające bezpieczeństwo (wykrywanie intruzów)

– gazu ziemnego – wykrywające obecność metanu w pomieszczeniach (wykorzystywanego do ogrzewania wnętrz i znajdującego się w kuchenkach)

– zalania – służące do wykrywania wilgoci i montowane w miejscach, gdzie istnieje zagrożenie powstania wycieku wody, czyli np. przy kranach, kratkach odpływowych czy rurach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jakie kwestie zwrócić uwagę, dokonując wyboru kominka do domu?
Na jakie kwestie zwrócić uwagę, dokonując wyboru kominka do domu?
Wybór kominka do domu może być skomplikowanym procesem. Będziesz musiał pomyśleć o wielu rzeczach, takich jak to, ile miejsca masz […]
Jak się ubierać będąc w ciąży?
Jak się ubierać będąc w ciąży?
Podczas ciąży Twoje ciało bardzo się zmieni i doświadczysz wielu nowych rzeczy. Jedną z najważniejszych części ciąży jest ubieranie się. […]
Herbata ziołowa – naturalne rozwiązanie na różne dolegliwości
Herbata ziołowa – naturalne rozwiązanie na różne dolegliwości
Herbaty ziołowe stanowią skuteczny sposób na walkę z rozmaitymi problemami natury zdrowotnej, a oprócz tego dobrze smakują. Oczywiście nie należy […]
Ostatnie wpisy