Rodzaje czujników
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje czujników

Dobry system alarmowy w domu prywatnym lub w obiekcie przemysłowym powinien być wyposażony w szereg różnych czujników odpowiedzialnych za wykrywanie ruchu, informowanie o pojawieniu się w powietrzu szkodliwych substancji czy zalaniu określonych miejsc wodą. Na rynku znajdziemy wiele tego typu urządzeń, ale warto pomyśleć zwłaszcza o czujniku ruchu Fibaro i innych podobnych sprzętach tego producenta.

Skuteczne informowanie o zagrożeniu

W licznych sklepach stacjonarnych i internetowych z produktami elektronicznymi kupimy różne czujniki, które przydadzą się jako podstawowe elementy domowej instalacji alarmowej. Największą popularnością cieszą się czujniki dymu, które są stosunkowo proste w budowie, a jednocześnie skutecznie informują o możliwym zagrożeniu pożarowym (za pomocą głośnego sygnału dźwiękowego i optycznego). Często łączy się je w jeden system z czujnikami ognia i węgla.

Ten ostatni jest przeznaczony wyłącznie do wykrywania tlenku węgla, natomiast innych gazów czy substancji chemicznych nie jest w stanie rozpoznać. Osobom nie mającym doświadczenia z tego typu produktami poleca się czujnik dymu Fibaro, ponieważ jest to urządzenie stosunkowo tanie, a jednocześnie bardzo uniwersalne i niezawodne. Poza wymienionymi na rynku znajdziemy jeszcze następujące czujniki:

– ruchu – służące do kontrolowania energii poprzez wyłączanie i włączanie światła (np. przed garażem), a także zwiększające bezpieczeństwo (wykrywanie intruzów)

– gazu ziemnego – wykrywające obecność metanu w pomieszczeniach (wykorzystywanego do ogrzewania wnętrz i znajdującego się w kuchenkach)

– zalania – służące do wykrywania wilgoci i montowane w miejscach, gdzie istnieje zagrożenie powstania wycieku wody, czyli np. przy kranach, kratkach odpływowych czy rurach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skład i działanie colostrum
Skład i działanie colostrum
Temat dotyczący odporności organizmu jest w ostatnim czasie poruszany niemal nieustannie. Coraz częściej wzmiankuje się także o colostrum, jednak nie […]
Jak ubiegać się o wizę służbową do USA?
Jak ubiegać się o wizę służbową do USA?
Obecnie wizy do USA zostały dla Polaków zniesione. Jednak pozwala to jedynie na wyjazd nie dłuższy niż 90 dni, po […]
Oddawanie samochodu na części
Oddawanie samochodu na części
Co zrobić, kiedy koszty remontu samochodu przewyższają jego rzeczywistą wartość, albo też długotrwała eksploatacja powoduje, że jego sprzedaż mija się […]
Ostatnie wpisy