Filamenty – Co musisz rozważyć przed zakupem?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filamenty – Co musisz rozważyć przed zakupem?

Filament jest surowcem używanym do drukowania obiektów na drukarce 3D. Jest to w zasadzie szpula plastiku, zazwyczaj wykonana z kwasu polimlekowego (PLA) lub akrylonitrylowego butadienu styrenu (ABS). W większości przypadków kupisz filament w postaci wstępnie odlanej, gotowej do użycia. W innych przypadkach trzeba nawinąć filament na własną szpulę przed drukowaniem. Najczęściej spotykanym typem filamentu jest filament o średnicy 1,75mm. Istnieje wiele firm, które produkują filamenty, ale zdecydowanie najlepsze są filamenty Fiberlogy.

Do czego służy druk 3D?

Druk 3D jest wykorzystywany zarówno do tworzenia prototypów, jak i do produkcji masowej. Może być używany do tworzenia prototypów, które pozwalają na testowanie różnych projektów przed ich produkcją. Na przykład, jeśli projektujesz nowy typ fotela samochodowego, druk 3D pozwala na szybkie i tanie tworzenie prototypów, aby Twoi klienci mogli wypróbować różne projekty przed podjęciem ostatecznej decyzji o tym, czego chcą.

Który filament wybrać?

Odpowiedź zależy od Twojej drukarki i rodzaju obiektu, który chcesz wydrukować. Niektóre drukarki akceptują tylko PLA, podczas gdy inne mogą obsługiwać różne materiały. Ogólna zasada jest taka, że jeśli chcesz mieć przedmioty o dużej wytrzymałości i trwałości, użyj ABS; jeśli potrzebujesz odporności na niskie temperatury i elastyczności, rozważ poliwęglan (PC); jeśli wymagasz półprzezroczystości lub przejrzystości bez poświęcania wytrzymałości, spróbuj kwasu polimlekowego (PLA).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kto może prowadzić dźwig samochodowy?
Kto może prowadzić dźwig samochodowy?
Dźwig samochodowy to rodzaj sprzętu szczególnie popularnego przy pracach budowlanych, pozwalającego przenosić ładunki. Jest to maszyna składająca się z ramienia […]
Jak dobrze podłączyć oświetlenie w mieszkaniu?
Jak dobrze podłączyć oświetlenie w mieszkaniu?
Współcześnie w niemal każdym budynku mieszkalnym jest podłączona instalacja elektryczna, dzięki której jego mieszkańcy mają dostęp do prądu i mogą […]
Jak zadbać o swój ogród latem?
Jak zadbać o swój ogród latem?
Lato to sezon na zabawę w słońcu, ale może być też trochę koszmarem dla ogrodników. Przy całym tym upale i […]
Ostatnie wpisy