Bateria telefonu szybko się rozładowuje – co może być powodem?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego bateria Twojego telefonu szybko się rozładowuje, może być kilka powodów. Od aplikacji działających w tle po słaby odbiór sygnału – jest wiele rzeczy, które mogą rozładować baterię szybciej niż powinny.

Możliwe przyczyny to:

Wiele uruchomionych aplikacji

Zbyt wiele aplikacji uruchomionych jednocześnie – obejmuje to aplikacje, które aktualizują się w tle lub takie, które być może otworzyłeś niedawno, ale nie musisz ich teraz używać (na przykład, jeśli otworzyłeś aplikację, aby coś sprawdzić, a następnie ją zamknąłeś). 

Duży ekran

Duży ekran o wysokiej rozdzielczości – duże ekrany o wysokiej rozdzielczości wymagają więcej energii niż mniejsze ekrany o niższej rozdzielczości, ponieważ mają więcej pikseli do wyświetlania obrazów na ekranie. Oznacza to, że pobierają one więcej energii z baterii telefonu, gdy są używane do takich celów, jak oglądanie filmów.

Wadliwa bateria

Jeśli telefon ma zdejmowaną pokrywę, sprawdź, czy na stykach w górnej części baterii nie ma śladów korozji lub uszkodzeń. Jeśli są one brudne lub uszkodzone, wyczyść je alkoholem, a następnie użyj ściereczki do czyszczenia, aby wysuszyć wszystko ponownie przed ponownym złożeniem wszystkiego razem.

Jeśli nic nie pomaga to koniecznie odwiedź stronę internetową: https://refabric.com.pl/ i skonsultuj problem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =