Bezpieczny wynajem mieszkania

Chcąc przeprowadzić się „na swoje”, zaczynamy na poważnie szukać ofert wynajmu mieszkań. Są to z reguły ogłoszenia, zamieszczane na popularnych serwisach internetowych. Podczas wyboru mieszkania na wynajem ważna jest dla nas jego lokalizacja, tak by mieć możliwie blisko do najważniejszych punktów miasta. Zwracamy też baczną uwagę na cenę wynajmu – miesięczna rata nie może być zbyt wysoka, bo zrujnuje nasz budżet.

Uważajmy też jednak na podejrzanie korzystne oferty cenowe. Mieszkanie za kilkaset złotych miesięcznie? To brzmi dobrze, ale czy na pewno wszystko jest w porządku? Koniecznie upewnijmy się, czy w mieszkaniu każdy element działa sprawnie. Może to uciążliwy sąsiad jest powodem, dla którego nikt nie chce tam mieszkać za rozsądną cenę?

Kroki do bezpiecznego wynajmu

By naprawdę bezpiecznie wynająć mieszkanie, powinniśmy doradzić się w tym względzie fachowca. Pośrednik w obrocie nieruchomościami z pewnością doradzi nam właściwy lokal, tak aby najem nieruchomości nie okazał się dla nas jedynie problemem. Jeżeli doradzimy się profesjonalisty, powinniśmy znaleźć lokal zgodny z naszymi oczekiwaniami, a pośrednik powinien przedstawić nam co najmniej kilka propozycji.

Zwróćmy uwagę na lokalizację i cenę, ale w miarę możliwości zapytajmy też, czy sąsiedzi nie są uciążliwi oraz dokładnie sprawdźmy, czy mieszkanie nie ma wad. Spiszmy też dobrą umowę najmu, by w razie problemów móc dochodzić ewentualnych odszkodowań. Wtedy zamieszkanie w nowym miejscu będzie dla nas znacznie spokojniejszym przeżyciem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 1 =