Rodzaje materacy do spania
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje materacy do spania

Materac to nieodłączna część każdego łóżka. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, ile jest ich rodzajów? Poniżej krótki przewodnik.

Sprężynowy (bonnellowy)

Stworzony ze specjalnych połączeń, dzięki czemu naturalnie ugina się w trakcie, gdy osoba na nim znajdująca się, śpi. To jeden z najpopularniejszych modeli, pokryty specjalną powłoką, która zabezpiecza przed wydostawaniem się sprężyn na zewnątrz. W jej skład wchodzą m.in. włókna kokosowe lub włosie końskie albo trawa morska. Im więcej sprężyn połączonych w tzw. zwoje, tym lepiej dla materaca oraz komfortu, jaki odczuwamy z jego użytkowania. Jego niepodważalną zaletą jest stosunkowo niska cena.

Kieszeniowy

Został stworzony na podstawie poprzedniego modelu i również składa się ze sprężyn. Z tym wyjątkiem, że tutaj umieszczone są one w kieszeniach, dzięki czemu praca jednej części nie wpływa na stan kolejnej. To bardzo istotne zwłaszcza, gdy śpimy na jednym łóżku we dwoje, ponieważ ruch drugiej osoby, nie powoduje, że nasza strona materaca ulega jakimkolwiek zmianom. Ten typ jest też bardziej elastyczny, dzięki czemu dokładnie dopasowuje się do kształtu ciała.

Lateksowy

Również dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, a ponadto po opuszczeniu jego powierzchni, szybko powraca do swojej poprzedniej formy. W składzie warto zwracać uwagę na zawartość naturalnego lateksu. Im wyższa, tym lepiej dla jakości produktu. Standardowo przyjęło się, że powinna być wyższa niż 1/5 całego składu.

Piankowy wysokoelastyczny

Materace piankowe w cenach od kilkuset złotych to najtańsza opcja, najdroższa sięga nawet kilku tysięcy za sztukę. Pianka wysokoelastyczna zbudowana jest z pianki poliuretanowej, która zapewnia większą sprężystość materiału. Ten model to maksimum wygody.

Piankowy termoelastyczny

To taki produkt, którego tworzywo reaguje na ciepło, dzięki czemu zwiększa się jego elastyczność. Przykładem jest materac Hilding Rumba, który zapewnia komfort, idealne dopasowanie się do ciała oraz podparcie dla kręgosłupa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy dzierżawa drukarek jest opłacalna?
Czy dzierżawa drukarek jest opłacalna?
Czy dzierżawa drukarek jest opłacalna? W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie profesjonalnego biura bez użytkowania drukarek. Multum dokumentów, z […]
Sprzedaż mieszkania – co warto wiedzieć?
Sprzedaż mieszkania – co warto wiedzieć?
Mieszkania to lokale, które w ostatnim czasie cieszą się sporą popularnością. Są bowiem łatwe w użytkowaniu, a poza tym w […]
Jakie działania wchodzą w ramy usług dentystycznych?
Jakie działania wchodzą w ramy usług dentystycznych?
Bardzo ważną profilaktyką w życiu każdego człowieka są regularne wizyty dentystyczne. Coraz nowsze rozwiązania w stomatologii pozwalają na uzyskanie upragnionych, […]
Ostatnie wpisy