Rodzaje materacy do spania
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje materacy do spania

Materac to nieodłączna część każdego łóżka. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, ile jest ich rodzajów? Poniżej krótki przewodnik.

Sprężynowy (bonnellowy)

Stworzony ze specjalnych połączeń, dzięki czemu naturalnie ugina się w trakcie, gdy osoba na nim znajdująca się, śpi. To jeden z najpopularniejszych modeli, pokryty specjalną powłoką, która zabezpiecza przed wydostawaniem się sprężyn na zewnątrz. W jej skład wchodzą m.in. włókna kokosowe lub włosie końskie albo trawa morska. Im więcej sprężyn połączonych w tzw. zwoje, tym lepiej dla materaca oraz komfortu, jaki odczuwamy z jego użytkowania. Jego niepodważalną zaletą jest stosunkowo niska cena.

Kieszeniowy

Został stworzony na podstawie poprzedniego modelu i również składa się ze sprężyn. Z tym wyjątkiem, że tutaj umieszczone są one w kieszeniach, dzięki czemu praca jednej części nie wpływa na stan kolejnej. To bardzo istotne zwłaszcza, gdy śpimy na jednym łóżku we dwoje, ponieważ ruch drugiej osoby, nie powoduje, że nasza strona materaca ulega jakimkolwiek zmianom. Ten typ jest też bardziej elastyczny, dzięki czemu dokładnie dopasowuje się do kształtu ciała.

Lateksowy

Również dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, a ponadto po opuszczeniu jego powierzchni, szybko powraca do swojej poprzedniej formy. W składzie warto zwracać uwagę na zawartość naturalnego lateksu. Im wyższa, tym lepiej dla jakości produktu. Standardowo przyjęło się, że powinna być wyższa niż 1/5 całego składu.

Piankowy wysokoelastyczny

Materace piankowe w cenach od kilkuset złotych to najtańsza opcja, najdroższa sięga nawet kilku tysięcy za sztukę. Pianka wysokoelastyczna zbudowana jest z pianki poliuretanowej, która zapewnia większą sprężystość materiału. Ten model to maksimum wygody.

Piankowy termoelastyczny

To taki produkt, którego tworzywo reaguje na ciepło, dzięki czemu zwiększa się jego elastyczność. Przykładem jest materac Hilding Rumba, który zapewnia komfort, idealne dopasowanie się do ciała oraz podparcie dla kręgosłupa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Galwanizacja – czy wiesz, czym jest to zjawisko?
Galwanizacja – czy wiesz, czym jest to zjawisko?
Galwanizacja to proces osadzania cienkiej warstwy metalu na powierzchni przewodzącej w wyniku elektrochemicznego utleniania. Najbardziej rozpowszechnionym procesem jest galwanizacja miedzią, […]
Implanty zębów – co warto wiedzieć?
Implanty zębów – co warto wiedzieć?
Piękny, biały uśmiech to marzenie wielu osób. Niestety, brak dostatecznej higieny, lęk przed dentystą, czy też brak czasu dla siebie […]
Zastanawiałeś się kiedyś, jak “szukamy” w Internecie? – Agencja Search Engine Optimization przychodzi z odpowiedzią!
Zastanawiałeś się kiedyś, jak “szukamy” w Internecie? – Agencja Search Engine Optimization przychodzi z odpowiedzią!
Siła, którą zyskały reklama i promocja w przestrzeni internetowej jest niepojęta. Zrozumieliśmy natomiast, że drzemie w tym potencjał do nakreślenia […]
Ostatnie wpisy