Podłogi drewniane czy płytki ?

Obecnie jest ogromny wybór wśród materiałów wykończeniowych do wnętrz. Szczególnie dużo jest materiałów do wykańczania podłogi, jednak wiele osób zawęża wybór do podłogi przemysłowej drewnianej lub płytek. Ale i tutaj jest bardzo wiele opcji wyboru. Podłoga drewniana może być na przykład wykonana z drewna egzotycznego co świetnie sprawdza się np. w łazience. Można też z powodzeniem kupić drewniane panele, a nawet w biurach czy budynkach użyteczności publicznej można zastosować podłogi przemysłowe również wykonane z parkietu drewnianego, które są trwałe i wyjątkowo ładne. Same płytki podłogowe też dzielą się np. na ceramiczne i z gresu. Co jest więc lepsze?

Płytki na podłogę

Warto zauważyć, że dostępne są coraz częściej płytki podłogowe imitujące wygląd i fakturę drewna. Jest to świetne zastępstwo dla osób, które chciałyby mieć drewnianą podłogę, ale jaka z różnych przyczyn się u nich nie sprawdzi. Płytki wybiera się przede wszystkim do pomieszczeń narażonych na wilgoć, wodę czy zabrudzenia jak łazienka czy kuchnia. Bardzo modne są obecnie płytki winylowe (inaczej zwane płytkami lvt), które idealnie sprawdzą się w salonie czy w sypialni, a nie są one aż tak zimne jak płytki ceramiczne. Co prawda samą ceramikę też można kłaść w każdym pomieszczeniu, ale już sam jej wygląd zwykle daje uczucie zimna.

Podłogi drewniane

Podłogi drewniane używane są od zawsze. Drewno daje poczucie ciepła, może je odnawiać i cyklinować, aby przez wiele dekad było nadal ładne i praktyczne. Ale z pewnością nie sprawdzi się u osób posiadających zwierzęta domowe. Chyba, że wybiorą parkiet przemysłowy. Drewno wymaga też więcej pielęgnacji niż np. płytki z gresu, ale niewątpliwie może wyglądać wyjątkowo i przyjemnie w każdym pomieszczeniu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =