Jak nauczyć się układać kostki?

Układanie kostki może początkowo wydawać się zajęciem bardzo trudnym i wymagającym nieszablonowych umiejętności. Prawda jest jednak taka, że praktycznie każdy może się tego nauczyć, a prawdziwe wyzwanie stanowi jedynie ustanawianie i bicie rekordów czasowych. Aby opanować podstawy, wystarczy tylko poznać fundamentalne  algorytmy i poświęcić nieco czasu, aby nauczyć się stosować je w praktyce. 

Od czego zacząć naukę?

Na samym początku dobrze jest zapoznać się z działaniem kostki. W tym celu można spróbować ułożyć jedną ścianę lub określone wzory bez korzystania z żadnego poradnika. Prawdopodobnie sukces nie zostanie osiągnięty od razu, ale dzięki tej metodzie można znacznie ułatwić sobie zrozumienie metod układania. Kolejny krok to nauka poszczególnych algorytmów, które szczegółowo omówione można znaleźć w wielu poradnikach internetowych. Ich opanowanie zwykle wymaga sporej ilości czasu, jednak jest gwarancją osiągnięcia sukcesu. Do nauki najlepiej wykorzystywać kostkę dość dobrej jakości, która zdecydowanie ułatwi ten proces. Kostka qiyi jest polecana przez wielu doświadczonych użytkowników.

Po opanowaniu techniki układania kostki można skupić się na mierzeniu swojego czasu, gdyż to właśnie bicie własnych rekordów jest kwintesencją tego hobby. Na tym etapie warto zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwią pomiary i umożliwią zapisywanie wyników. Dzięki temu można łatwo dzielić się swoimi rekordami i rywalizować ze znajomymi. Przykładowe można znaleźć na https://speedcube.pl/moyu-osprzet/2113-moyu-timer-white-6970647065134.html.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + sześć =