Gra planszowa jako dodatek do edukacji dziecka
Hobby i relaks/wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gra planszowa jako dodatek do edukacji dziecka

Gra planszowa to świetna rozrywka dla całej rodziny, grupy znajomych oraz dzieci. Zmusza do używania wyobraźni i zależnie od rodzaju, uczy podejmowania szybkich lub przemyślanych decyzji. Również w życiu dziecka pełni dodatkową rolę edukacyjną, zaznajamiając je z historią świata, sposobami radzenia sobie z rozmaitymi wyzwaniami, a także dodaje pewności siebie. 

Edukacyjna rola gier planszowych w życiu dziecka

Wśród gier, które z powodzeniem można nazwać edukacyjnymi wymienić należy oczywiście wszystkie rodzaje gier logicznych i matematycznych, które niejako zmuszają już najmłodszych uczestników do pracy nad swoimi umiejętnościami z zakresu dodawania, odejmowania oraz tabliczki mnożenia. Nauka poprzez zabawę to świetny sposób na przyswojenie nowej wiedzy, ale też utrwalenie dotychczasowych informacji. Ciekawym sposobem na poznawania świata może być też granie w karcianki z serii „czy wiesz, że…?”, wymagające pewnej wiedzy na temat geografii, biologii czy historii i polecane są zwłaszcza nieco starszym dzieciom, które realizują te przedmioty w swojej podstawie programowej.

Typowo rozrywkowymi grami są takie, które nie wymagają określonej wiedzy, ale przyczyniają się do edukacji dziecka w zakresie współpracy. Wśród nich warto wymienić gry fantasy, zręcznościowe albo strategiczne, które dodatkowo rozwijają umiejętności psychospołeczne już najmłodszych wielbicieli. Gry to także sposób na nudę, wymagają podejmowania decyzji oraz działań, które można potem w adekwatny sposób przenieść do świata rzeczywistego. Ich duży wybór oferuje sklep zgrany.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Idealne prezenty dla palacza – co wybrać?
Idealne prezenty dla palacza – co wybrać?
W Polsce żyje wiele osób, dla których palenie papierosów stanowi dużą przyjemność. Jeśli w naszym otoczeniu funkcjonuje taki człowiek (ojciec, […]
Rzeczy niezbędne do zorganizowania dużej imprezy na świeżym powietrzu
Rzeczy niezbędne do zorganizowania dużej imprezy na świeżym powietrzu
Duża impreza plenerowa może być świetną zabawą, ale wymaga też wielu przygotowań i planowania. Organizowanie jednego nie jest czymś, co […]
Gdzie kupić buty sportowe marki Puma w dobrej cenie?
Gdzie kupić buty sportowe marki Puma w dobrej cenie?
Sportowe buty to must have każdej osoby. Świetnie sprawdzają się na co dzień – są wygodne oraz śmiało można w […]
Ostatnie wpisy