Pellet drzewny – dlaczego warto go stosować?
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellet drzewny – dlaczego warto go stosować?

Pellety drzewne to odnawialne źródło energii, które może być wykorzystywane na wiele sposobów. Wielu właścicieli domów używa pelletu drzewnego do zasilania swoich domów, ale inni używają go do celów grzewczych i w zastosowaniach przemysłowych.

Pellety drzewne są świetną alternatywą dla paliw kopalnych, ponieważ pochodzą ze zrównoważonych źródeł, takich jak drzewa. Mogą być wykonane z wszystkich rodzajów drewna, w tym sosny i innych miękkich drzew.

Oto kilka korzyści wynikających z używania pelletów drzewnych:

Są odnawialne, zrównoważone i neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla 

Pellety drzewne są produkowane z odpadów drzewnych, takich jak trociny i kora. Oznacza to, że kiedy używasz ich do ogrzewania, nie spalasz tylko jednego zasobu do jego ostatnich rezerw – używasz produktów odpadowych jednego zasobu (tarcicy) do stworzenia innego zasobu (pellet drzewnych).

Spalają się czysto i wydajnie 

Pellety drzewne wytwarzają mniej dymu niż węgiel lub inne paliwa kopalne, co oznacza, że produkują mniej zanieczyszczeń i mniej dwutlenku węgla na jednostkę wyprodukowanej energii.

Są łatwe do przechowywania i transportu 

Pellety mogą być przechowywane luzem lub w mniejszych workach, dzięki czemu są łatwiejsze w transporcie niż duże kłody. Nie muszą być również przechowywane na zewnątrz, ponieważ nie wchłaniają wilgoci ani nie pleśnieją jak kłody.

Wytwarzają mniej popiołu niż węgiel podczas spalania 

Ponieważ większość popiołu jest uwięziona w samym pellecie, a nie łuszczy się do komina jak węgiel z jego ciężką zawartością popiołu.

Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, to pellet Gliwice, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odkurzacz centralny – jak przebiega montaż?
Odkurzacz centralny – jak przebiega montaż?
Kiedy wybierzesz system centralnego odkurzania, będziesz musiał zastanowić się, jak go zainstalować. Proces ten nie jest tak trudny, ale może […]
W jakich branżach firmy korzystają z usług przetwórstwa tworzyw sztucznych?
W jakich branżach firmy korzystają z usług przetwórstwa tworzyw sztucznych?
Usługi z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych dostępne są w wielu branżach. Przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych jest wielomiliardowym rynkiem z wieloma […]
Telefony stacjonarne – z jakimi akcesoriami wiąże się posiadanie ich?
Telefony stacjonarne – z jakimi akcesoriami wiąże się posiadanie ich?
Telefony stacjonarne są nadal bardzo popularną formą komunikacji i jest wiele osób, które uważają, że oferują one lepszą jakość dźwięku […]
Ostatnie wpisy