Impregnacja drewnianej podłogi – co się sprawdzi?

Drewniane podłogi bez wątpienia dodają naszym wnętrzom stylowego wyglądu, oferując przy tym całkiem niezłą trwałość i odporność na długie lata. Z czasem jednak wszystko może ulegać stopniowemu niszczeniu, co nie ominie także naszej podłogi. Z tego względu warto skutecznie zapobiegać procesowi niszczenia drewna, dbając o jego odpowiednią impregnację. Spotkać możemy się naprawdę z szeroką gamą środków do impregnacji drewnianej podłogi, ale które z nich sprawdzą się najlepiej?

Czym impregnować drewnianą podłogę?

Do tego celu sprawdzi się wszelkiego typu chemia parkieciarska używana zarówno do drewna, jak i do parkietu. Drewniana podłoga może być zaimpregnowana chociażby specjalnym lakierem. Lakier pozwala utworzyć na powierzchni drewna powłokę, która ochroni podłogę przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także wgnieceniami oraz zawilgoceniem. Dodatkowo lakier nada drewnianej podłodze połysku. Innym sposobem, który sprawdzi się równie dobrze, są różnego rodzaju oleje i woski. Wosk tworzy na drewnie cienką powłokę tym samym zatykając pory drewna. Dzięki temu zapobiega on wilgoci, która mogłaby niekorzystnie wpływać na drewno i powodować jego niszczenie.

Jedyną wadą takiego rozwiązania jest utrudnione utrzymanie podłogi w czystości. Olej natomiast wnika do wnętrza struktury drewna i tam powoduje jego warstwową impregnację. Wykorzystując olej, możemy mieć pewność, że na naszej podłodze wykonanej z drewna nie pojawią się żadne zarysowania. Używając dowolnego z tych środków, warto pamiętać o tym, że drewniana podłoga nie znosi wilgoci, a jej impregnację warto przeprowadzać regularnie, co jakiś czas.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − trzynaście =