Zawór elektromagnetyczny do wody – co warto wiedzieć?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawór elektromagnetyczny do wody – co warto wiedzieć?

Jest on nieco droższy od zaworu membranowego, ale ma wiele zalet. Główną z nich jest to, że nie posiada żadnych ruchomych części, więc jest mniej prawdopodobne, że ulegnie uszkodzeniu lub złamaniu. Oznacza to, że nie będziesz musiał się martwić o naprawę lub wymianę zaworu elektromagnetycznego przez wiele lat po jego zainstalowaniu.

Co to jest zawór elektromagnetyczny?

Zawór elektromagnetyczny burkert cena to urządzenie elektromechaniczne używane do kontroli przepływu cieczy i gazów w procesach przemysłowych. Zawiera on cewkę z drutu, która generuje pole elektromagnetyczne, gdy przepływa przez nią prąd. Gdy przez cewkę nie płynie prąd, jej pole magnetyczne naciska na tłok, który otwiera lub zamyka zawór. Gdy prąd przepływa przez cewkę, jej pole magnetyczne zapada się i zwalnia tłok, umożliwiając zamknięcie lub otwarcie zaworu zgodnie z wymaganiami.

Jak to działa?

Zawory elektromagnetyczne są zwykle używane w zastosowaniach wysokociśnieniowych, takich jak stacje uzdatniania wody i rafinerie ropy naftowej, gdzie duża ilość wody musi być szybko kontrolowana lub gdy konieczna jest precyzyjna kontrola szybkości przepływu płynu ze względu na kwestie bezpieczeństwa, takie jak zalanie lub zagrożenie pożarowe. Główną zaletą stosowania zaworów elektromagnetycznych zamiast innych typów zaworów jest to, że wymagają one bardzo niewielkiej konserwacji, ponieważ nie zawierają żadnych ruchomych części poza małymi sprężynami, które można łatwo wymienić, jeśli zużyją się z czasem przy niewielkim wysiłku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble, które pozwolą Ci utrzymać ład w mieszkaniu
Meble, które pozwolą Ci utrzymać ład w mieszkaniu
Łatwiej się żyje w mieszkaniu, które jest czyste i ładne. Biorąc pod uwagę, że mamy takie czasy, że wszystko robimy […]
Jaką dietę pomoże ułożyć dobry dietetyk?
Jaką dietę pomoże ułożyć dobry dietetyk?
Chcąc schudnąć, przytyć lub po prostu odżywiać się zdrowo, warto skonsultować się z dietetykiem. Przewagą profesjonalisty nad radami z internetu […]
Co powinna posiadać na wyposażeniu każda restauracja?
Co powinna posiadać na wyposażeniu każda restauracja?
Nieważne, czy nasz lokal gastronomiczny to pizzeria oferująca jedynie dowóz, czy może ekskluzywna restauracja z bogato zastawionymi stołami, które rezerwować […]
Ostatnie wpisy