Dlaczego warto zdecydować się na drukarkę 3D?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto zdecydować się na drukarkę 3D?

Druk 3D to proces wytwarzania trójwymiarowych obiektów stałych z pliku cyfrowego. Druk 3D jest również znany jako produkcja przyrostowa (AM), szybkie prototypowanie i bezpośrednia produkcja cyfrowa.

Technologia druku 3D istnieje od dziesięcioleci, ale dopiero niedawno stała się wystarczająco przystępna dla przeciętnego użytkownika. Pierwsza komercyjna drukarka 3D została zaprezentowana w 1984 roku przez Chucka Hulla z 3D Systems Corporation.

Dziś na rynku dostępnych jest wiele różnych typów drukarek 3D, z których każda ma swoje unikalne możliwości i ograniczenia. Są to zarówno drukarki biurkowe dla hobbystów, które można zakupić z takich stron jak przykładowo https://aemca.pl/24-drukarki-3d, jak i duże maszyny przemysłowe zdolne do produkcji skomplikowanych części wykorzystywanych we wszystkim, od przemysłu lotniczego po technologię medyczną.

Do głównych zalet wyboru drukarki 3D w porównaniu z innymi metodami produkcji należą:

Wygoda

Nie ma potrzeby wykonywania wielu iteracji lub czekania tygodniami lub nawet miesiącami na wyprodukowanie modelu CAD; możesz po prostu pobrać plik projektowy i wydrukować go samodzielnie.

Szybkość

Produkcja części tradycyjnymi metodami zajmuje czas, natomiast druk 3D nie wymaga specjalnych form czy oprzyrządowania, ponieważ wszystkie elementy są drukowane jako jedna całość (możesz nawet wydrukować własną formę!).

Efektywność kosztowa

Tradycyjne metody produkcji są drogie ze względu na koszt materiałów i robocizny, natomiast druk 3D pozwala na tworzenie części za ułamek ich regularnej ceny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przegląd motywów graficznych na wizytówki dla architektów i budowlańców
Przegląd motywów graficznych na wizytówki dla architektów i budowlańców
Wizytówka to bardzo ważny element prezentujący specjalistę z danej dziedziny. Musi być ona więc odpowiednio zaprojektowana, tak aby zademonstrować najmocniejsze […]
Jak filtrować wodę?
Jak filtrować wodę?
Znaczna część społeczeństwa coraz częściej sięga po wodę z kranu pragnąc zgasić swoje pragnienie. Nie ma w tym nic złego, […]
Co oferują nowoczesne szkoły językowe dla dzieci?
Co oferują nowoczesne szkoły językowe dla dzieci?
Od dawna wiadomo, że dzieciom nauka przychodzi łatwiej. Naukowcy dowiedli, że posyłanie nawet kilkulatków na lekcje języków obcych, potrafi zaowocować […]
Ostatnie wpisy