Co daje ćwiczenie boksu?

Boks to sport, który przez niektóre osoby jest postrzegany jako bezmyślne okładanie się po twarzy przy wykorzystaniu rąk. To oczywiście całkiem nieprawdziwy obraz tej sztuki walki, ponieważ opiera się ona na wielu zasadach taktycznych i wymaga od zawodników ponadprzeciętnej inteligencji. Poza tym w trakcie treningu i walki niezbędne jest stosowanie odpowiednich akcesoriów, które skutecznie zabezpieczają poszczególne części ciała przed urazami i kontuzjami. Mowa tutaj m.in. o rękawicach bokserskich i ochraniaczach. 

Sprawność ruchowa i znakomita kondycja o nie jedyne korzyści 

Podstawowym czynnikiem motywującym do uprawiania bosku jest fakt, że dyscyplina ta uczy ogromnej pokory, koncentracji i skupienia. Ma to przede wszystkim związek z szeregiem założeń taktycznych obowiązujących podczas pojedynku. Poza tym trenowanie tego sportu w znacznym stopniu poprawia refleks i ogólną kondycję fizyczną, a także doskonale kształtuje mięśnie i rzeźbi całą sylwetkę. Dlatego coraz częściej można zobaczyć na ringu kobiety. Inną niepodważalną korzyścią jest podniesienie pewności siebie, co wynika zarówno z konieczności stawania w szranki z przeciwnikami, jak i ze wzrostu poziomu testosteronu w organizmie. Oto pozostałe zalety boksu:

– łagodzi stres i niweluje napięcie

– pomaga w walce z nadwagą (45-minutowy trening pozwala spalić nawet 800 kalorii)

– uczy samoobrony

– rozwija zdolność planowania i uczy cierpliwości

– gwarantuje doskonałą zabawę w gronie znajomych 

Na koniec warto zaznaczyć, że omawiany sport jest w pełni bezpieczny, gdy używamy odpowiednich elementów ochronnych. Zaliczamy do nich zwłaszcza rękawice, kask, a także ochraniacz na zęby.  Warto też pamiętać o owijkach bokserskich.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 7 =