Częste usterki Audi

pojawiały się na naszych ulicach, natomiast lata dziewięćdziesiąte przyniosły ich istne zatrzęsienie. Tak pozostało do dzisiaj, mimo wielu zmian na rynku motoryzacyjnym. Obecny poradnik poświęcamy częstym usterkom, które trapią bądź trapiły znane i lubiane pojazdy spod znaku czterech kółek.

Problemy z zawieszeniem

W starszych modelach kłopotliwe bywało zawieszenie. Zdarzały się sytuacje, że bez wcześniejszych uprzedzeń dochodziło do urwania się sworznia wahacza, czego efektem było niemalże odpadnięcie koła w czasie jazdy. Tutaj jednak winni byli często sami właściciele, którzy mimo uprzedzeń mechaników nie chcieli zainwestować w doprowadzenie auta do pełnej sprawności.

Komplet wahaczy Audi A4 B6 nie kosztuje dużo, naprawdę nie warto tutaj oszczędzać na bezpieczeństwie. Elementy te wymieni nam każdy warsztat i będzie to trwało najwyżej kilka godzin. Część tę do innych modeli można dostać na https://asczesci.pl/audi/2,100208–zawieszenie-osi-prowadzenie-kol-kola/wahacz-lozyskowanie-wahacza.

Kłopoty z elektroniką

Kierowcy narzekali też swego czasu na problemy z elektroniką. Często pojawiały się one w autach, które jako pierwsze wyposażane były w zaawansowane systemy sterowania komfortem we wnętrzu. Bywało, że system uszkadzał się, a naprawa wymagała zainwestowania większych środków, lub też zakupy całej nowej deski rozdzielczej. Zdarzały się także awarie komputera sterującego silnikiem lub automatycznymi skrzyniami biegów, jednak takie sytuacje miały miejsce o wiele rzadziej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + osiemnaście =