Jak dbać o samochód zimą?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o samochód zimą?

Zima nie jest okresem specjalnie sprzyjającym kierowcom, którzy muszą w szczególny sposób dbać o swoje pojazdy. W jaki sposób przygotować się do użytkowania z auta w chłodne miesiące?

Przystosowanie samochodu

Przede wszystkim warto się upewnić odnośnie stanu technicznego pojazdu i przygotować akcesoria potrzebne do sprawnego poruszania się samochodem zimą. Niezbędna będzie na pewno wymiana opon oraz płynu do spryskiwaczy, bowiem niedostosowane do warunków będą nie tylko obniżały komfort prowadzenia, ale też negatywnie wpływały na stan auta. Niezbędne jest także wyposażenie się w skrobaczkę oraz szczotkę, które pozwolą na odpowiednie dbanie o stan szyb.

W mroźnych miesiącach powinniśmy również unikać korzystania z automatycznych myjni, na poczet tych ręcznych. W przeciwnym razie można doprowadzić choćby do uszkodzenia elektroniki. Częstą praktyką zimą jest także woskowanie, które uchroni pojazd przed zgubnym oddziaływaniem soli wysypywanej w tym czasie na drogach.

Osłona pojazdu przy domu

Głównie z uwagi na zimę przy wielu domach powstają garaże, lecz nie zawsze możemy sobie pozwolić na takie rozwiązanie lub wykorzystujemy to pomieszczenie w innych celach. Mogą posłużyć na przykład jako warsztat domowy czy składzik na niepotrzebne w tym okresie sprzęty, których nie możemy trzymać w domu.

Ciekawą opcją są wtedy wiaty samochodowe lub carporty. Pozwolą one na stworzenie osłony przez padającym śniegiem czy innym wpływem warunków atmosferycznych, który mógłby negatywnie wpływać na stan pojazdu. Jest to również spore ułatwienie, gdyż unikamy konieczności odśnieżania i samochód będzie cały czas gotowy do użytku. O zaletach tego rozwiązania można przeczytać na https://walkways4u.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uchronić się w  przeszklonym budynku przed promieniowaniem słonecznym?
Jak uchronić się w przeszklonym budynku przed promieniowaniem słonecznym?
Promieniowanie słoneczne zwłaszcza w upalne dni może bardzo utrudniać normalne funkcjonowanie. Jest to szczególnie uciążliwe w budynkach, które posiadają dużą […]
Jak dopełnić codzienną stylizację – dodatki, które sprawdzą się na każdą okazję
Jak dopełnić codzienną stylizację – dodatki, które sprawdzą się na każdą okazję
Na co dzień ubieramy się w stroje dostosowane do różnych okoliczności (casualowe, eleganckie, biurowe itp.). Aby skutecznie wykończyć daną stylizację, […]
Archetyp marki – co to znaczy?
Archetyp marki – co to znaczy?
Archetypy marki osobistej to rodzaj marki osobistej, która reprezentuje to, kim jesteś. Koncepcja personal brandingu sięga początków XX wieku, kiedy […]
Ostatnie wpisy