Czym i jak serwisować drewniane okna?

Bardzo wiele osób decyduje się na zamontowanie we własnym domu drewnianych okien. Prezentują się one bowiem wyjątkowo elegancko, a na dodatek są wytrzymałe i niepodatne na niekorzystne czynniki atmosferyczne (zwłaszcza promieniowanie słoneczne). Aby zachowały jednak swoje właściwości, należy je koniecznie co jakiś czas serwisować. W procesie tym przydadzą nam się z pewnością materiały montażowe w postaci m.in. folii ochronnych, kołków, wsporników, zaślepek, listew przyokiennych czy podkładek dystansowych.

Kilka praktycznych wskazówek dla amatorów

Prawidłowa konserwacja okien nie tylko gwarantuje im atrakcyjny wygląd i dobre funkcjonowanie, ale stanowi również podstawę utrzymania gwarancji. Kluczowym zadaniem użytkownika jest regularne czyszczenie ram z kurzu i zabrudzeń oraz dokonywanie drobnych czynności regulacyjnych. Oczywiście w razie uszkodzenia szyby, klamki lub innego elementu konstrukcyjnego trzeba jak najszybciej zadbać o jego skuteczną naprawę. W tym celu warto zaopatrzyć się w okucia, uszczelki i inne drobne akcesoria montażowe. Niezwykle istotnym zabiegiem o charakterze serwisowym jest zwłaszcza podnoszenie poziomu sprężystości uszczelek poprzez stosowanie silikonu. Najlepiej sprawdzi się wysokiej jakości jednoskładnikowy silikon szklarski, który kupimy na https://viseco.eu/szklarskie,c30.html

Ogromne znaczenie ma ponadto regularne smarowanie okuć i ruchomych części specjalnym olejem maszynowym pozbawionym szkodliwych dla materiału żywic i kwasów, a także konserwowanie powłoki drewnianej mleczkiem zabezpieczającym. Pozostałe niezbędne produkty to: środki grzybobójcze, wazelina (do smarowania uszczelek), preparat impregnujący i papier ścierny (do wygładzania uszkodzonych miejsc).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 2 =