Rzeczoznawca – Kiedy może być potrzebny?
Biznes i rynek/finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rzeczoznawca – Kiedy może być potrzebny?

Rzeczoznawca komercyjny zazwyczaj szacuje wartość rynkową budynków wykorzystywanych w działalności gospodarczej, takich jak biurowce, kompleksy mieszkalne i centra handlowe. Rzeczoznawcy komercyjni mogą również przedstawić szacunki dotyczące szeregu aktywów niebędących nieruchomościami, w tym maszyn i urządzeń. Istnieje wiele sytuacji, kiedy jest potrzebny rzeczoznawca, a po lekturze tego artykułu będziesz wiedział, jakie są rodzaje rzeczoznawców i kiedy przydaje się każdy z nich.

Rzeczoznawca samochodowy

Rzeczoznawca samochodowy jest profesjonalistą, który ocenia wartość samochodów i innych pojazdów. Rzeczoznawcy samochodowi są zatrudniani przez banki, firmy leasingowe i ubezpieczeniowe, aby określić, ile pieniędzy ich klienci powinni mieć do zapłacenia za kredyty lub leasingi. Rzeczoznawcy samochodowi przeprowadzają inwentaryzację i kontrolę floty, aby stwierdzić, czy wszystkie samochody są rozliczone i w dobrym stanie technicznym. Koszt rzeczoznawcy samochodowego to około 300-500zł.

Rzeczoznawca mieszkaniowy

Innym rodzajem rzeczoznawcy jest rzeczoznawca mieszkaniowy. Jego usługi przydają się, gdy trzeba ocenić wartość domu lub nieruchomości. Mieszkaniowi rzeczoznawcy pomóc kredytodawcom określić, ile pieniędzy należy wymagać, aby zapłacić za kredyt hipoteczny. Ponieważ rzeczoznawcy mieszkaniowi mogą również oszacować koszty napraw, są często zatrudniani przez właścicieli nieruchomości, którzy chcą szybko sprzedać swoje domy i potrzebują oszacowania, ile dom będzie kosztował na aukcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sygnały, które świadczą o konieczności wykonania badania słuchu
Sygnały, które świadczą o konieczności wykonania badania słuchu
Pogorszenie słyszenia Słuch to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka, dlatego należy o niego odpowiednio dbać. Długotrwałe słuchanie głośnej muzyki lub […]
Zabezpieczenia zaworów
Zabezpieczenia zaworów
W instalacji wodnej w każdym domu, firmie, a także w samym wodociągu pod drogami i ulicami, znajduje się cała masa […]
Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wyborze damskich butów?
Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wyborze damskich butów?
Wysokiej jakości obuwie damskie zapewnia wygodę przez cały dzień chodzenia. Buty powinny wyglądać świetnie, ale muszą też być wygodne i […]
Ostatnie wpisy