Dlaczego kostka rubika jest rekomendowana dla osób z niepełnosprawnościami?

Kostka Rubika jest wyjątkową łamigłówką, ponieważ wymaga od użytkowników nieszablonowego myślenia. Stawia przed nimi wyzwanie wymyślenia rozwiązania poprzez wykorzystanie rozumowania przestrzennego i umiejętności rozwiązywania problemów.

Forma terapii poprzez zabawę

Kostka Rubika 5x5x5 jest polecana dla osób z niepełnosprawnościami, ponieważ pomaga rozwijać ich zdolności poznawcze. Pomaga również w rozwiązywaniu problemów, koordynacji ręka-oko i koncentracji. Kostka Rubika 5x5x5 może być używana podczas sesji terapeutycznych, aby pomóc w rozwijaniu tych umiejętności.

Bawiąc się Kostką Rubika, są oni w stanie rozwiązywać problemy i myśleć jaśniej. Poprawia również pojemność pamięci, pozwalając na łatwiejsze zapamiętanie ważnych informacji. Ponadto zwiększa ona zakres uwagi i pomaga skupić się na zadaniach przez dłuższy czas.

O dziwo, badania wskazują, że czas spędzany z opisywaną łamigłówką może poprawić umiejętności społeczne, jak również sprawić, że stajemy się bardziej rozluźnieni pośród innych. Ponieważ łamigłówka wymaga silnej koncentracji, jednocześnie szkolimy ją w sobie, przez co zyskujemy lepszą koncentrację przekładającą się na relacje międzyludzkie.

Nauka i zabawa

Kostka rubika 5x5x5 obecnie stosowana jest jako narzędzie do nauczania i tworzenia zainteresowania matematyką i fizyką, jak również stosuje się ją do wyjaśniania zagadnienia, jakim jest „problem matematyczny i logiczny”. Poprawnie zaprezentowana, budzi fascynację wśród najmłodszych, zachęcając ich do poszukiwania rozwiązania i ćwiczenia świadomości przestrzennej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =