Jaką dietę pomoże ułożyć dobry dietetyk?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jaką dietę pomoże ułożyć dobry dietetyk?

Chcąc schudnąć, przytyć lub po prostu odżywiać się zdrowo, warto skonsultować się z dietetykiem. Przewagą profesjonalisty nad radami z internetu lub trenerów, jest przygotowanie zawodowe poparte wykształceniem kierunkowym. Dietetyk dobierając plan żywieniowy, opiera się nie tylko na zdobytej wiedzy, ale bierze również pod uwagę stan zdrowia pacjenta oraz jego preferencje, co do składu posiłków. To sprawia, że jest to osoba, która ułoży właściwą dietę dopasowaną do celu, jaki chcesz osiągnąć.

Nie tylko kalorie

Zanim cokolwiek zacznie ustalać dietetyk, zaczyna on od szczegółowego wywiadu żywieniowego oraz sprawdzeniu stanu zdrowia. W przypadku tego drugiego warto z góry wziąć ostatnie badania, przede wszystkim morfologię, ale też wszystko, co może mieć wpływ na wahania wagi. Zapyta również o twoje preferencje żywieniowe.

To bardzo ważne, bo nowy sposób odżywiania nie może być karą i zniechęcać. Jeśli np. nie lubisz marchewki lub jarmużu, to nie obawiaj się – na pewno nie znajdą się one w menu. Podobnie rzecz się ma, gdy nie jesz mięsa. W takim wypadku zostanie opracowana dieta dla wegetarian.

Uzbrojony w taką wiedzę, dietetyk może przystąpić do układania jadłospisu, który będzie miał na celu twoje schudnięcie, przytycie lub wzmocnienie organizmu. W planie żywieniowym zostanie ustalony rozkład posiłków dostosowany do tego, jak wygląda twój dzień oraz poszczególne produkty.

Oczywiście zostaną dokładnie spisane proporcje, aby dieta była zdrowa i spełniała założony cel. Gdy zależy ci na zgrabnym ciele, to na pewno dietetyk uwzględni, że dieta odchudzająca brzuch musi pominąć wszelkie produkty wzdymające.

Profesjonalista nie zawsze musi układać menu w oparciu o ilość kalorii. Wielu dietetyków odchodzi od tego, stawiając bardziej na regularność posiłków oraz odpowiednie zbilansowanie składników. Co w praktyce przekłada się na to, że osoba będąca na diecie nie chodzi głodna, a przez to unika niepotrzebnych pokus i łatwiej poddaje się wyznaczonemu jadłospisowi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Personalizowane wycieraczki do butów – dlaczego warto w nie zainwestować?
Personalizowane wycieraczki do butów – dlaczego warto w nie zainwestować?
Głównym zadaniem wycieraczki umieszczonej przed drzwiami wejściowymi do budynku jest czyszczenie butów z zabrudzeń. Dzięki temu udaje się utrzymać czystość […]
Co powinna zawierać odpowiednia karma dla kota?
Co powinna zawierać odpowiednia karma dla kota?
Pożywna dieta jest niezbędna dla zdrowia kota. Wysokiej jakości karma dla kota będzie zawierała wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i […]
Jakiego sprzętu używa straż pożarna podczas interwencji?
Jakiego sprzętu używa straż pożarna podczas interwencji?
Większości osób straż pożarna kojarzy się z charakterystycznym wozem i wężem wykorzystywanym do rozlewania wody, a tym samym gaszenia pożarów. […]
Ostatnie wpisy