Jak szpitale mogą chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa powodującego niebezpieczną chorobę COVID-19 jest wyjątkowo niebezpieczna dla służby zdrowia. Personel medyczny ma bowiem bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi, w związku z czym istnieje bardzo duże ryzyko infekcji. Lekarze, pielęgniarki i osoby pracujące w szpitalach, powinny być więc odpowiednio zabezpieczenia. Sytuacja w której chorują lekarze i konieczne jest zamykanie oddziałów szpitalnych jest bowiem bardzo niebezpieczna.

Sposoby na ochronę przed zakażeniem koronawirusem

Najważniejsza jest odpowiednia higiena osobista. W związku z tym, każda osoba pracująca obecnie w szpitalu powinna możliwie często myć i dezynfekować ręce. Szpitale powinny również zapewnić swoim pracownikom kombinezony ochronne, maseczki, gogle oraz przyłbice ochronne. Są to środki ochrony bezpośredniej, które w znacznym stopniu minimalizują możliwość zakażenia. Należy także zadbać o to, aby wirus nie wydostał się ze szpitala. W związku z tym, wszystkie rzeczy wychodzące z oddziału covidowego powinny zostać zdezynfekowane. Ważne jest również, aby przy wyjściu i wejściu do szpitala znajdowały się maty dezynfekcyjne. Mają one bowiem pozytywny wpływ na ograniczenie transmisji wirusa.

Niezbędne jest także odpowiednie wydzielenie w szpitalach izolatek dla osób z podejrzeniem choroby COVID-19. Odizolowanie osoby chorej może bowiem uchronić nie tylko personel medyczny, ale również pozostałych pacjentów przebywających aktualnie w szpitalu. Każda izolatka powinna być ponadto wyposażona w maty, które odpowiadają za dezynfekcję obuwia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =