Jakie kupić głośniki, aby cieszyć się dźwiękiem świetnej jakości?
Hobby i relaks/wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie kupić głośniki, aby cieszyć się dźwiękiem świetnej jakości?

Słuchanie muzyki pełni w naszym życiu wiele funkcji. Odpręża, relaksuje, wycisza, pobudza albo dodaje energii. Jeśli decydujemy się na włączenie ulubionej piosenki w domu, warto zainwestować w dobrej jakości głośniki, które zapewniają odpowiednią jakość dźwięku. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego przeciętny użytkownik nie jest w stanie zdecydować, który z nich sprawdzi się najlepiej. Specjaliści przekonują, że w tym celu okazują się świetne przede wszystkim głośniki podstawkowe. Czym się charakteryzują? Dlaczego są tak dobre?

Uniwersalne i wydajne

Głośniki podstawkowe sprawdzają się przede wszystkim w pomieszczeniach, w których nie ma wystarczającej przestrzeni na umieszczenie głośników podłogowych. Omawiany rodzaj sprzętu stanowi ich mniejszą alternatywę. Dzięki kompaktowym wymiarom ułatwiają uzyskanie optymalnych ustawień. Idealnie pasują na półkę, ale można je też umieścić na ścianie.

Poza rozmiarem ich zaletą jest odporność na zakłócenia spowodowane rezonansami. Dzieje się tak za sprawą sztywnej budowy. Niektóre klasyfikacje głośników podstawkowych wynikają właśnie z rodzaju obudowy. Najbardziej powszechne i popularne są te typu bass-refleks, ponieważ uwydatniają dolne częstotliwości.

Drugi rodzaj obudowy posiada bierną membranę, która działa podobnie jak powietrze w porcie bas-refleks. Takie obudowy nie pojawiają się jednak często w ofercie sklepów.

Funkcjonalność głośnika można poprawić, łącząc go z subwooferem. Dzięki temu można wydobyć z nich więcej dynamiki i głębszy bas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Usunięcie zęba – czy jest to bolesne?
Usunięcie zęba – czy jest to bolesne?
Niekiedy uratowanie zęba jest nierealne i trzeba go wówczas usunąć u dentysty. W takiej sytuacji wiele osób zastanawia się, czy […]
Biżuteria – z jakiej okazji warto wręczyć ją kobiecie?
Biżuteria – z jakiej okazji warto wręczyć ją kobiecie?
W zależności od okazji, możesz chcieć dać kobiecie biżuterię jako prezent. Można ją kupić w wielu różnych wzorach i stylach, […]
Typy sukienek – spośród jakich dobrać adekwatną do naszej figury
Typy sukienek – spośród jakich dobrać adekwatną do naszej figury
Sukienka to element garderoby, który nie raz ratuje nas, gdy znowu nie mamy, czego na siebie włożyć. Jedno ubranie ograne […]
Ostatnie wpisy