Do czego służy folia kiszonkarska?

Folia kiszonkarska to cienki, plastikowy arkusz, który umieszcza się na górze beli siana lub innej uprawy, aby utrzymać jej świeżość. Może być ona używana również do przykrywania stosu bel, a nawet pojedynczych bel, aby utrzymać je w suchości i czystości.

Folia do kiszonki jest wykonana z polietylenu, który jest bezpiecznym i nietoksycznym tworzywem sztucznym, stosowanym od dziesięcioleci w przemyśle opakowaniowym. Występuje w wielu różnych grubościach, od bardzo cienkich (1 mikron) po grubsze wersje, które mogą być stosowane jako zamiennik folii termokurczliwej.

Jak to działa?

Po zebraniu siana lub innych roślin należy je przechowywać w suchym miejscu do czasu, gdy będą gotowe do podania zwierzętom gospodarskim. Jeśli pozostawisz je na wolnym powietrzu, zaczną gnić i staną się kosztownym odpadem, a nie atutem Twojego gospodarstwa. Właśnie w takiej sytuacji sprawdza się owijanie kiszonki folią, którą znaleźć można na stronie https://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/folia-kiszonkarska w sklepie oferującym różnego rodzaju folie wykorzystywane w rolnictwie.

Owijanie folią kiszonkarską pozwala na utrzymanie niskiego poziomu wilgotności wewnątrz beli, jednocześnie zapobiegając jej zbyt szybkiemu wysychaniu w temperaturze pokojowej. Folia zapobiega również przedostawaniu się owadów do bel, dzięki czemu nie są one już dla Ciebie problemem.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + sześć =