Do czego służy folia kiszonkarska?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do czego służy folia kiszonkarska?

Folia kiszonkarska to cienki, plastikowy arkusz, który umieszcza się na górze beli siana lub innej uprawy, aby utrzymać jej świeżość. Może być ona używana również do przykrywania stosu bel, a nawet pojedynczych bel, aby utrzymać je w suchości i czystości.

Folia do kiszonki jest wykonana z polietylenu, który jest bezpiecznym i nietoksycznym tworzywem sztucznym, stosowanym od dziesięcioleci w przemyśle opakowaniowym. Występuje w wielu różnych grubościach, od bardzo cienkich (1 mikron) po grubsze wersje, które mogą być stosowane jako zamiennik folii termokurczliwej.

Jak to działa?

Po zebraniu siana lub innych roślin należy je przechowywać w suchym miejscu do czasu, gdy będą gotowe do podania zwierzętom gospodarskim. Jeśli pozostawisz je na wolnym powietrzu, zaczną gnić i staną się kosztownym odpadem, a nie atutem Twojego gospodarstwa. Właśnie w takiej sytuacji sprawdza się owijanie kiszonki folią, którą znaleźć można na stronie https://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/folia-kiszonkarska w sklepie oferującym różnego rodzaju folie wykorzystywane w rolnictwie.

Owijanie folią kiszonkarską pozwala na utrzymanie niskiego poziomu wilgotności wewnątrz beli, jednocześnie zapobiegając jej zbyt szybkiemu wysychaniu w temperaturze pokojowej. Folia zapobiega również przedostawaniu się owadów do bel, dzięki czemu nie są one już dla Ciebie problemem.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy żłobek to rzeczywiście dobry wybór?
Czy żłobek to rzeczywiście dobry wybór?
Żłobek to zdecydowanie dobry wybór dla każdej rodziny. Jest to wspaniały sposób na to, aby Twoje dziecko wchodziło w interakcje […]
Jak zaaranżować mieszkanie w klimatycznym stylu?
Jak zaaranżować mieszkanie w klimatycznym stylu?
Ciepłe, miłe dla oka wnętrza to warunki idealne do mieszkania. Jak jednak zaaranżować salon lub sypialnię, by te pomieszczenia nabrały […]
Jak dobrać odpowiednie wino do danej okazji?
Jak dobrać odpowiednie wino do danej okazji?
Wino to napój stary jak świat i w dodatku uwielbiany niemal przez wszystkich. Dobre wino ma wiele zastosowań i nie […]
Ostatnie wpisy