Jak dobrać lalkę do wieku dziecka?

Lalka to jedna z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych zabawek. Jej wyjątkowość wynika z faktu, że dziecko nawiązuje z nią bliską więź i często traktuje jak przyjaciółkę oraz powierniczkę najskrytszych sekretów, ucząc się odpowiedzialności. Dzięki temu szybciej rozwija się pod względem społecznym, co pozwala mu bez problemu wkroczyć w towarzystwo grupy rówieśniczej. Doskonałym wyborem są zwłaszcza bardzo realistyczne lalki hiszpańskie, dostępne np. w tym sklepie internetowym: https://www.zabawkimario.pl/48-paola-reina , marki Paola Reina. 

Idealne modele dla niemowląt i przedszkolaków 

Podstawowym kryterium wyboru lalki jest wiek dziecka, ponieważ na rynku znajdziemy wersje o zróżnicowanej wielkości oraz funkcjonalności. Dla niemowląt od 0 do maksymalnie roku życia zaleca się kupowanie niedużych, bardzo lekkich szmacianek pozbawionych ozdobnych elementów w postaci guzikowych oczek czy włosów z włóczki. Taki maluch bierze bowiem wszystko do buzi i mógłby przez przypadek połknąć drobny przedmiot. Lalka powinna też posiadać wszelkie niezbędne atesty i być niezwykle wygodna w chwytaniu. Z kolei dla dzieciaków w wieku 1-3 latka najlepsze okażą się modele wykonane z materiału, wyposażone w proste ubranka i kilka akcesoriów – np. mini buteleczkę do karmienia, koszyczek czy kapelusik. W tym przypadku nie ma sensu inwestowanie w produkt interaktywny, ponieważ dziecko nie jest jeszcze wystarczająco duże i podatne na tego typu atrakcje.

Maluchowi w wieku 3-5 lat warto natomiast podarować lalkę nieco większą i cięższą, zrobioną z tworzywa sztucznego, a także pozwalającą na swobodne ubieranie i rozbieranie. Tutaj jak najbardziej wskazane są produkty z głosem – m.in. płaczące, śmiejące się oraz wypowiadające proste zdania. Na koniec pozostaje jeszcze przedstawienie propozycji dla dziecka powyżej 5 roku życia. Optymalnym rozwiązaniem jest duża lalka Antonio Juan, do złudzenia przypominająca małą dziewczynkę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 16 =