Jak zaaranżować komfortową przestrzeń dla kota w swoim mieszkaniu?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zaaranżować komfortową przestrzeń dla kota w swoim mieszkaniu?

Jeśli w domu ma pojawić się kot, trzeba zaplanować i zaaranżować dla niego przestrzeń. Powinien mieć swój kąt do jedzenia, korzystania z kuwety, a także spania i zabawy. Każdy miłośnik tych uroczych zwierzaków wie, że kochają one drapać wszystko to, czego nie powinny, lubią ukrywać się w spokojnych zakamarkach i wylegiwać w ciepłych miejscach. Warto wykorzystać ich preferencje, aby stworzyć im idealną przestrzeń.

Miejsce do spania

To nieprawda, że koty śpią, gdzie chcą i nie będą korzystać z gotowych legowisk. Trzeba natomiast zadbać o to, żeby dom dla tego czworonoga był przyjazny oraz ustawiony w spokojnym miejscu. Warto zainwestować w domek z naturalnego materiału, na przykład z drewna do nabycia m.in. pod adresem internetowym https://verticat.pl/kategoria-produktu/domki/. Do środka można włożyć przyjemną poduszkę lub kocyk.

Toaleta dla kota

Nie mniej ważna jest kuweta. Zwierzęta te lubią spokój podczas wykonywania czynności fizjologicznych. Bezwzględnie powinna być ustawiona w mało uczęszczanym miejscu. Może być to łazienka, ale sprawdzi się także szafka gdzieś na uboczu.

Stołówka

Nowy pupil będzie potrzebował przynajmniej 2 misek. Jednej na wodę, a drugiej na jedzenie. Jeśli kuchnia jest miejscem tętniącym życiem, lepiej znaleźć inną lokalizację. Kot będzie się niepotrzebnie stresował i rozpraszał.

Bawialnia dla ulubieńca

Strefa ta powinna mieć specjalne zabawki oraz drapak. Najlepiej sprawdzi się naturalny, np. za sznurka. Może to ograniczyć nieco niszczenie mebli.

Bezpieczeństwo

Trzeba także zadbać o to, by w domu nie znajdowały się rośliny, które są trujące dla tych czworonogów. Jeśli pupil nie może wychodzić na dwór, trzeba zabezpieczyć okna, a nawet rozwiesić specjalne siatki ochronne na balkonie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Biżuteria – z jakiej okazji warto ją wręczyć?
Biżuteria – z jakiej okazji warto ją wręczyć?
Biżuteria jest jednym z najcenniejszych prezentów, jakie można podarować, ale nie każda biżuteria jest sobie równa. Niektóre elementy są przeznaczone […]
Barierki techniczne – gdzie powinny się pojawić?
Barierki techniczne – gdzie powinny się pojawić?
Charakterystyczne żółte, metalowe barierki spotkać można w większości hal i obiektów przemysłowych. Jednak to nie jedyne przeznaczenie. Widoczne z daleka […]
Jak wybierać prezenty stosownie do okazji?
Jak wybierać prezenty stosownie do okazji?
Kupowanie prezentów to jedna z ulubionych czynności kobiet. Mimo że panie są różne, jedno je łączy – miłość do zakupów. […]
Ostatnie wpisy