Jakie artykuły przydadzą się w codziennym życiu osobom niewidomym?

Osoby niewidome muszą bardzo mocno dostosować się do warunków panujących w życiu publicznym. Wszystko ze względu słabego przygotowania miast pod względem udogodnień dla osób niedowidzących bądź niewidomych. Co może się przydać na co dzień? Sprawdźmy.

Zegarek wiele ułatwi

Od pewnego czasu na rynku dostępne są specjalne zegarki dostosowane do możliwości osób słabowidzących oraz niewidomych. Orientacja w czasie ma bardzo duże znaczenie nie tylko praktyczne, potrzebne nam w codziennym życiu, ale także psychologiczne. Niestety możliwości osób niewidomych są w tej kwestii znacznie ograniczone. Aby być świadomymi godziny, która jest obecnie, potrzebują posługiwać się specjalnie dostosowanymi do ich percepcji zegarkami. Dostępne są one zarówno na rękę, jak i kieszonkowe, minutniki, budziki, zegary ścienne czy innego rodzaju, wszystkie jednak muszą być udźwiękowione, mówiące albo brajlowskie. Zegarek ten daje możliwość orientacji w czasie, wysłuchania określonych, danych, wybranych przez użytkownika audycji radiowych, dzienników i tym podobnych.

Zegarek brajlowski jest bardzo dużą pomocą, i możliwością na normalne życie dla niewidomych osób, ponieważ w istotny i znaczący sposób ułatwia podjęcie chociażby procesu rehabilitacji. Jego obsługa jest wyjątkowo prosta. Korzystający łatwo może więc przekonać się, że niektóre czynności są w dalszym ciągu możliwe do wykonania, nawet pomimo utraty wzroku. Duży wybór zegarków brajlowskich oraz mówiących znaleźć można na http://sklep.altix.pl/pl/zegarki-mowiace-i-brajlowskie.

Pomoce optyczne

Postęp technologiczny umożliwił wytwarzanie coraz bardziej doskonałych optycznych pomocy, takich jak: lupy o dużych powiększeniach i dużych polach obserwacji, liniałów optycznych, folii optycznych itp. Chociażby lupy dają niewidomemu możliwość łatwego oglądania oraz przenoszenia małych przedmiotów w różnorodnych warunkach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − trzynaście =