Jednymi z istotnych komponentów każdego auta są felgi, czyli elementy nośne podwozia, na które zakłada się bezpośrednio opony. Ich zadaniem jest bowiem zarówno skuteczne przenoszenie sił z piasty na ogumienie, jak i wentylowanie całego układu hamulcowego. Niestety w wyniku codziennej eksploatacji felgi mogą ulec zniszczeniu, co w znacznym stopniu obniży ich funkcjonalność, a w skrajnym przypadku zagrozi bezpieczeństwu kierowcy. W takiej sytuacji zachodzi konieczność ich wymiany.
Współcześnie większość osób posiadających samochód osobowy decyduje się na felgi aluminiowe. Wynika to z faktu, że prezentują się one niezwykle stylowo (dodają pojazdowi sportowego charakteru), a jednocześnie posiadają znakomite parametry użytkowe, dzięki czemu gwarantują optymalną ochronę opon nawet na najbardziej wymagających nawierzchniach. Alternatywę stanowią modele stalowe, które charakteryzują się przede wszystkim ponadprzeciętną wytrzymałością. Niezależnie od rodzaju, felgi wymagają bezwzględnej wymiany szczególnie wtedy, gdy w ich konstrukcji dojdzie do pęknięcia ramion bądź szprych. W tym przypadku regeneracja w warsztacie zupełnie się nie opłaca, a wręcz jest niebezpieczna.
Kolejne istotne wskazania to głębokie zarysowania występujące na obręczy oraz wyraźne, widoczne na pierwszy rzut oka skrzywienia osi. Obie te usterki w znacznym stopniu wpływają na obniżenie komfortu jazdy i zaburzają wygląd podwozia. Wymiana felg jest ponadto niezbędna przy uszkodzeniach mechanicznych, które są bezpośrednią przyczyną odchylenia od osi o co najmniej 2 milimetr.