Jak rozsądnie zaplanować odchudzanie?

Rozsądne zaplanowanie odchudzania wcale nie jest skomplikowaną działalnością. Wbrew pozorom każdy z nas jest w stanie sobie z tym poradzić. Należy jednak wyzbyć się wszelkich stereotypów narosłych wokół zrzucania wagi i zapoznać się z naukowymi wnioskami.

Krótko mówiąc, żadna „dieta cud” nie jest oparta na magicznym sposobie funkcjonowania, a jedynie cechuje się obniżoną dawką spożywanych w ciągu dnia kalorii. To skutkuje stopniowym zmniejszaniem się wagi naszego ciała. Jednak to nie wszystko.

Wartościowe składniki na pierwszym miejscu

Żywienie oparte na składnikach bogatych w wartościowe tłuszcze, węglowodany oraz białko przyniesie najlepsze efekty. Zapewni nam stały dopływ energii, przez co ćwiczenia wykonywać będziemy bardziej wydajnie oraz odpowie za uczucie sytości.

Niemniej jednak, przyjmując niezdrową i przetworzoną żywność, również będziemy w stanie schudnąć (wyłącznie, gdy zapewnimy sobie deficyt kaloryczny), lecz będzie to efekt krótkotrwały. Poza tym, szybko poczujemy zmęczenie, brak sił oraz spadek samopoczucia.

Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w catering dietetyczny – jest to świetna alternatywa dla codziennego gotowania. W dodatku, kalorie są dokładnie wyliczone, w każdym z poszczególnych posiłków. Dzięki temu możemy uniknąć ich własnoręcznego obliczania, co w dłuższej perspektywie może nużyć.

Dla osób szukających świeżych rozwiązań polecana jest zbilansowana dieta Pomelo, również dostępna z dostawą do domu. Zadba ona o dostarczenie do naszego organizmu niezbędnych wartości odżywczych i pomoże w zdrowym i stopniowym odchudzaniu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − siedem =