Znaczenie regeneracji organizmu po treningu
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znaczenie regeneracji organizmu po treningu

Ciężki trening jest podstawą sukcesu w każdej dyscyplinie sportu. Jest tak niezależnie od tego, czy uprawiamy ją zawodowo, czy amatorsko. Trening jest podstawą i nie ma tu drogi na skróty. Aby jednak miał sens i nie przyniósł efektów odwrotnych od oczekiwanych, koniecznie należy pamiętać o odpowiedniej regeneracji. Zbyt ciężki trening, niepozwalający na regenerację organizmu, przyniesie więcej szkód niż pożytku. W najbardziej skrajnej sytuacji może doprowadzić do ciężkiej kontuzji, kalectwa, a nawet śmierci.

Co zrobić by przynosił on tylko korzyści?

Kluczem jest zachowanie odpowiedniej równowagi pomiędzy treningiem a regeneracją. Przy jednoczesnym zastosowaniu odpowiednio dobranej diety, uzupełnianej suplementami. Im bardziej intensywny trening, tym większa potrzeba specjalistycznej suplementacji. Potrzeby organizmu sportowca są w zakresie dostarczania składników odżywczych, witamin oraz minerałów, o wiele wyższe niż te przeciętnego człowieka. Podobnie sprawa ma się w przypadku czasu przeznaczonego na regenerację. Wynika to wprost z fizjologii organizmu ludzkiego, a szczególnie fizjologii wysiłku i treningu fizycznego. Rozwiązanie obu tych problemów stanowią suplementy na regenerację.

Na rynku istnieje ogromny wybór takich specyfików. Co jakiś czas głośno jest również o specyfikach niewiadomego pochodzenia, które po czasie okazały się w najlepszym przypadku oszustwem. Dlatego dokonując stosowanych zakupów, należy wybierać znanych, sprawdzonych producentów. Ciekawą ofertę w tym zakresie znajdziemy np. na https://goodpower.eu/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie można uprawiać kitesurfing?
Gdzie można uprawiać kitesurfing?
Kitesurfing łączy w sobie elementy windsurfingu, surfingu i paralotniarstwa, ale raczej na wodzie niż na lądzie. Kitesurferzy używają dużego latawca […]
Słupki odgradzające – jakie niosą ze sobą korzyści
Słupki odgradzające – jakie niosą ze sobą korzyści
Na drogach wykorzystywanych przed kierowców, ale też na chodnikach i innych nawierzchniach po których poruszają się piesi, często stosowane są […]
Jak unikać urazów sportowych?
Jak unikać urazów sportowych?
O tym, że sport to zdrowie mówi się już od dawna. Powtarzają to zarówno lekarze, jak i dietetycy czy sportowcy. […]
Ostatnie wpisy