Naturalny peeling do ciała – jaki wybrać?

Naturalny peeling do ciała jest niewątpliwie równie skuteczny jak jego chemicznie wzmocniony odpowiednik. Jest jednak znacznie łagodniejszym kosmetykiem dla skóry. Posiada bowiem w swoim składzie wyłącznie naturalne dodatki. To doskonały pomysł dla osób z nadwrażliwością na substancje chemiczne.

Naturalny peeling – jaki rodzaj wybrać?

W dzisiejszych czasach wiele osób ma problem z alergią na aromatyzowane kosmetyki. Naturalny peeling do ciała stanowi więc doskonałą alternatywę dla wrażliwej skóry. Na rynku dostępne są peelingi z dodatkiem soli morskiej (salt body peeling) lub cukru (soothing body sugarpeeling).

W skład między innymi salt body peeling wchodza wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Brak sztucznych aromatów zmniejsza ryzyko alergii.

Tego rodzaju peeling w delikatny sposób usuwa martwy naskórek. Jest to również doskonałe przygotowanie do depilacji. Ponadto peeling wspomaga skórę poprzez ukrwienie jej i pobudzenie pracy gruczołów. Naturalny peeling może być stosowany zarówno do twarzy jak i na całe ciało. Różnica polega przede wszystkim na grubości drobinek oraz zawartych dodatków.

Można również wykonać taki specyfik w warunkach domowych. Potrzebna jest do tego dobrej jakości oliwka (na przykład dla niemowląt) oraz odpowiednie dodatki w postaci soli lub cukru. Grubość powinna być dostosowana do okolicy. Naturalny peeling do ciała lub twarzy powinien być wykonywany dwa do trzech razy w tygodniu. Stosowany w regularnych odstępach czasu pozwoli osiągnąć pożądane efekty.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − pięć =