Co jest potrzebne do przestrzegania obostrzeń sanitarnych w czasie pandemii?

W obliczu światowej pandemii nowego koronawirusa SARS-CoV-2 częsta dezynfekcja skóry dłoni stała się niemal nawykiem dla większości z nas. Przepisy sanitarne nakazują, aby w lokalach użyteczności publicznej (placówkach medycznych, zakładach kosmetycznych i fryzjerskich, studiach tatuażu czy też sklepach) znajdował się płyn do dezynfekcji rąk. Zachowanie czystości i zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pacjentom, ale także personelowi wyżej wspomnianych placówek to podstawa. Tylko jak wybierać środki do dezynfekcji skóry?

Higiena dłoni w czasach pandemii

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zachowanie higieny i przestrzeganie panujących obostrzeń sanitarnych. Stosujemy się do nich dla nas samych i dla naszych najbliższych. Dlatego też właściwy dobór środków odkażających jest kluczowym punktem działalności każdej firmy, której pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientem. Płyny do dezynfekcji muszą spełniać określone wymogi. Nie wystarczą jedynie właściwości bakteriobójcze. Skuteczne środki przeciw SARS-CoV-2 muszą przede wszystkim wykazywać działanie antywirusowe i charakteryzować się wysokim stężeniem etanolu lub alkoholu izopropylowego.

Wybierając produkty do higienicznej dezynfekcji rąk, warto zwrócić też uwagę na ich właściwości pielęgnacyjne i antyalergiczne. To szczególnie ważne, gdy z tego rodzaju płynów korzystać trzeba wielokrotnie w trakcie dnia. W sprzedaży dostępne są już płyny zawierające w swoim składzie składniki zabezpieczające skórę dłoni przed nadmiernym wysuszeniem. Mogą to być pochodne kwasu mlekowego czy glicerolu. Dają one nie tylko gwarancję czystości, ale i komfortu pracy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 2 =