Kompletujemy kino domowe

W naszym kraju nie brakuje osób, które uwielbiają spędzać wolny czas w sali kinowej, oglądając z zapartym tchem filmy na dużym ekranie. Powinny one koniecznie pomyśleć o stworzeniu we własnym mieszkaniu kina domowego. Pozwoli ono bowiem cieszyć się znakomitymi efektami audiowizualnymi bez konieczności opuszczania lokum i wydawania pieniędzy na bilety, a na dodatek o dowolnym czasie. Jednym z polecanych elementów do takiego zestawu jest nowoczesny odtwarzacz blu-ray 4k, oferujący doskonałą jakość wyświetlanego na ekranie telewizora obrazu.

Wysokiej klasy głośniki odgrywają niezwykle ważną rolę

Decydując się na stworzenie kina domowego, zacznijmy od zakupu wygodnych mebli wypoczynkowych, takich jak skórzany fotel z zagłówkiem i podłokietnikami oraz kanapa. Zadbajmy też o optymalne zaciemnienie danego wnętrza, montując w nim np. elektrycznie sterowane rolety. Kluczowe znaczenie ma jednak wybór poszczególnych sprzętów audiowizualnych. Podstawą jest oczywiście dobrej klasy telewizor. Warto zdecydować się na model 4K Ultra HD o przekątnej ekranu minimum 55 cali, ponieważ zapewni nam bardzo dobrą jakość obrazu. Osoby bardziej wymagające mogą natomiast postawić na telewizor z ekranem typu OLED.

Drugi niezwykle ważny składnik kina domowego to odtwarzacz płyt blu-ray – najlepiej ze wsparciem dla rozdzielczości 4K UHD i funkcją Wi-Fi. Pozostałe zalecane urządzenia to m.in. porządny amplituner (wzmacniacz dźwięku obsługujący format 5.1 lub 7.2) oraz kolumny głośnikowe z subwooferem. Alternatywą dla takiego sposobu odtwarzania filmów jest wykorzystanie nowoczesnego projektora Full HD, wyświetlającego obraz na ekranie ramowym albo ręcznie rozwijanym. Taki sprzęt znajdziemy w ofercie zaprezentowanej na https://avpoint.pl/projektory-do-kina-domowego-full-hd

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × pięć =