Łazienka – praktyczne porady na jej aranżację

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jest też najtrudniejsza do właściwego zaaranżowania. Najczęściej jest to pomieszczenie o niewielkich rozmiarach, trudno dostępne i wymaga postawienia tam kilku sprzętów. Spełnia także wiele funkcji, ponieważ się tam kąpiemy, farbujemy włosy, wykonujemy makijaż, robimy i suszymy pranie.

Jak zagospodarować niewielką przestrzeń

Kiedy nie mamy dużo miejsca w łazience warto zrezygnować z wanny na rzecz prysznica. Zajmuje on dużo mniej miejsca i jest łatwiejszy w codziennym użytkowaniu. Należy zamontować brodzik o odpowiednich rozmiarach i kabinę z rozsuwanymi drzwiami. Wybór odpowiednich drzwi będzie można znaleźć np. na następującej witrynie https://armatura24.pl/drzwi-prysznicowe-przesuwne.

Kolejna sprawa to gromadzenie brudnej bielizny i odzieży. Trudno w małej łazience wygospodarować miejsce na osobny kosz czy pojemnik. W takiej sytuacji miejscem, gdzie trafia brudna odzież może być szafka pod umywalką. Niezwykle ważne jest także zaplanowanie odpowiedniego miejsca dla pralki. Warto rozważyć zakup takiej, która ładowana jest z góry. Dostęp do takiego urządzenia jest łatwiejszy i nie wymaga dodatkowej przestrzeni przed pralką.

Nie można oczywiście zapominać o ogólnej estetyce pomieszczenia, odpowiednim doborze farb i kafelków.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − 3 =