Łazienka – praktyczne porady na jej aranżację
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka – praktyczne porady na jej aranżację

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jest też najtrudniejsza do właściwego zaaranżowania. Najczęściej jest to pomieszczenie o niewielkich rozmiarach, trudno dostępne i wymaga postawienia tam kilku sprzętów. Spełnia także wiele funkcji, ponieważ się tam kąpiemy, farbujemy włosy, wykonujemy makijaż, robimy i suszymy pranie.

Jak zagospodarować niewielką przestrzeń

Kiedy nie mamy dużo miejsca w łazience warto zrezygnować z wanny na rzecz prysznica. Zajmuje on dużo mniej miejsca i jest łatwiejszy w codziennym użytkowaniu. Należy zamontować brodzik o odpowiednich rozmiarach i kabinę z rozsuwanymi drzwiami. Wybór odpowiednich drzwi będzie można znaleźć np. na następującej witrynie https://armatura24.pl/drzwi-prysznicowe-przesuwne.

Kolejna sprawa to gromadzenie brudnej bielizny i odzieży. Trudno w małej łazience wygospodarować miejsce na osobny kosz czy pojemnik. W takiej sytuacji miejscem, gdzie trafia brudna odzież może być szafka pod umywalką. Niezwykle ważne jest także zaplanowanie odpowiedniego miejsca dla pralki. Warto rozważyć zakup takiej, która ładowana jest z góry. Dostęp do takiego urządzenia jest łatwiejszy i nie wymaga dodatkowej przestrzeni przed pralką.

Nie można oczywiście zapominać o ogólnej estetyce pomieszczenia, odpowiednim doborze farb i kafelków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Catering dla kobiet w ciąży – czy to dobre rozwiązanie?
Catering dla kobiet w ciąży – czy to dobre rozwiązanie?
Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Warto wtedy dołożyć wszelkich starań do tego, aby dieta w tym czasie […]
Jak zaaranżować wnętrze w stylu retro?
Jak zaaranżować wnętrze w stylu retro?
Wnętrza w stylu retro nawiązują swoją stylistyką do lat 50., 60. i 70. ubiegłego wieku. Składają się na niego żywe […]
Zabawa w domu i na świeżym powietrzu
Zabawa w domu i na świeżym powietrzu
Wszyscy rodzice i dziadkowie lubią, kiedy ich pociechy bawią się na świeżym powietrzu. Dawniej to dzieci nie mogły usiedzieć w […]
Ostatnie wpisy