Odpowiednio dobrany materac jako kluczowy element wypoczynku

Wiele osób przy zakupie łóżka zwraca największą uwagę na jego wygląd zewnętrzny. Tymczasem kluczowym elementem wpływającym na jakość snu jest materac. Odpowiednio dobrany model pozwala lepiej się wysypiać i przyspiesza regenerację organizmu po ciężkim dniu.

Rozmiar ma znaczenie

Wybierając materac do łóżka, trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego wymiary. Zaleca się, by jego całkowita długość była o minimum 20 cm większa od wzrostu najwyższego użytkownika. Istotne znaczenie ma także szerokość produktu. W sprzedaży dostępne są wyroby o różnych wymiarach przeznaczone zarówno dla singli, jak i dla par. Część małżonków decyduje się na zakup jednego materaca na całe łóżko, pozostali wybierają dwa węższe materace. To drugie rozwiązanie świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy każdy z partnerów preferuje inny poziom twardości produktu. Jeżeli kogoś interesują nowoczesne materace Warszawa jest miejscowością, której bez trudu można znaleźć ciekawe oferty w atrakcyjnych cenach.

Wybór materiału użytego do produkcji

Zdaniem specjalistów, odpowiednio dobrany materac powinien zapewniać dobre podparcie dla kręgosłupa. Obecnie standardem są modele, w których wydzielono siedem stref twardości. Należy jednak pamiętać, że strefy te dobierane są pod średni wzrost, dlatego dla osób niskich lub bardzo wysokich produkty te mogą być nieodpowiednie. Na komfort snu w dużej mierze wpływa również twardość całego materaca. Najlepiej zdecydować się na zakup modelu, który nie będzie ani zbyt sztywny, ani zbyt miękki. Istotne znaczenie ma również rodzaj materiału użytego do produkcji. Osoby, które szukają komfortowych rozwiązań, powinny unikać produktów ze sprężynami bonelowymi. Lepszym rozwiązaniem są materace kieszeniowe, piankowe lub lateksowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 1 =